Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #13822, Musím podat daňové přiznání?

Máte povinnost podat daňové přiznání, i když váš příjem nepřesáhl 15 000 Kč?

11.4.2021 Daně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je povinnost podat daňové přiznání/požádat u zaměstnavatele o roční zúčtování (hypoteticky), pokud jde o jediný příjem na DPČ, který nepřesáhl 15 000 Kč (zaměstnána jsem byla od listopadu 2020 do března 2021, ale v roce 2020 příjem nedosáhl 15 000 Kč). Prohlášení k dani bylo podepsáno, sleva na studenta. Děkuji

Dobrý den,

pokud jste měla za rok 2020 nižší zdanitelný příjmy než 15 000 Kč, pak nemáte povinnost podat daňové přiznání (či požádat o roční zúčtování daní). Pakliže Vám však byla stržena záloha na daň z příjmu (v prosinci nestačila měsíční sleva na poplatníka a studenta), je ve vašem zájmu daňové přiznání podat a získat tím daňový přeplatek.