Nemocenská a zpožděná výplata, Osobní a rodinné finance

Pracuji už 10 let u stejné firmy a nikdy jsem nestonala až teď. Mám odpracovaných 30 dní od 1.7. do 30.7. z 31 dni, ten jeden den 31.7 jsem omarodila, papír na peníze jsem odnesla 1.8., takže se mi počítá jeden den marodění. Ještě mi nepřišla výplata. Je možné, že kvůli tomu jednomu dní by se mi zpozdily peníze? Nebo se to od toho 31.7. pak počítá jinak a za ten jeden den mi přijdou peníze jindy než za těch 30 odpracovaných dni? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

první 3 dny nemocenské jsou neplacené - za 31/7 tak žádnou mzdu ani náhradu nedostanete. Není důvod, aby Vám výplata nedorazila v řádné termínu. Doporučuji urgovat mzdovou účtárnu Vašeho zaměstnavatele.