Nemocenská pro nezaměstnané, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, chtěla by se zeptat, jak mi vypočítaji nemocenskou, když jsem nastupovala 14. října a pracovala do 13. prosince. Pak jsem dostala výpověď z důvodu otěhotnění ve zkušební době. Takže v říjnu odpracováno půl měsíce, hrubá mzda 12 tisíc. Listopad celý hrubá mzda 22 456 Kč a nakonec za prosinec ani ne půlka měsíce odpracovano a zase 12 tisíc hrubá mzda. Přece nemůžou brat jen odpracováno půl měsíce a z toho vzít nemocenskou a nebo jak to udělají? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

coby nezaměstnaná nejste účastníkem nemocenského pojištění a při nemoci Vám tak nenáleží nemocenská ani jiná náhrada mzdy. Ochranná lhůta při ztrátě zaměstnání činí 7 dnů.