Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #11504, Nesplacený kontokorent a blokace účtu

Nesplacený kontokorent a blokace účtu, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
15.10.2020 Půjčka

Dobrý den, dnešním dnem mi byla schválena insolvence, ale ráno mi zablokovali účet, kam mi přišel sirotčí důchod na dítě (9 000 Kč). Jelikož mám kontokorent v mínusu, okamžitě mi to blokovali. Po zdlouhavém jednání v bance mi to v podvečer vrátili zpět, nicméně paní bankéřka mi říkala, že si mám okamžitě účet zrušit a založit účet na dítě, který mi blokovat nemůžou. Že se může stát, že příští měsíc jak mi přijde výplata mi to vše zablokují. Je to pravda? Nechci ať mi výplata chodí na účet syna nebo ať platím nájem z účtu syna. Opravdu je to pravda, že mi můžou zablokovat celou mzdu? Nerada bych příští měsíc řešila, že mi vše bloknou a já nebudu mít na nájem ani jídlo. Děkuji za info

Dobrý den,

v obchodních podmínkách banky najdete ustanovení, podle kterého si banka může započítat zůstatek na vašem účtu oproti dluhu, který u banky máte. Dlužíte-li bance na kontokorentu, může banka tento dluh pokrýt zůstatkem na účtu (z příchozí výplaty). Sirotčí důchod je příjmem Vašeho dítěte (nikoliv Váš), a proto Vám banka tyto peníze vrátila zpět. Nicméně v případě výplaty by to možné nebylo.