Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #18182, Nestíhám splácet nebankovní půjčku

Jak se vyhnout vymáhání a zachovat si klid v zaměstnání i doma? Moje zkušenosti s nebankovní půjčkou Exprescash

Nejlevnější půjčka od Zonky
13.6.2022 Půjčka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám nebankovní půjčku, přesněji Exprescash. Brala jsem si ji někdy před rokem. Jde o to, že jsem se dostala do nějaký situace, kde nemohu platit plnou splatku (7 000 Kč). Každý měsíc však dávám aspoň něco, aby viděli snahu (1 000-1 500 Kč). Dnes mě doma navštívila manažerka s tím, že pokud nezačnu ihned splácet okamžitě plnou splátku, tak mě do 2 měsíců předá vymáhací společnosti s tím, že mě bude vymahačská firma navštěvovat v zaměstnání i doma, dokud jim nezaplatím. Jde o to, že si opravdu nemohu dovolit v dnešní době dávat splátku 7 tisíc, když mám příjem 15 tisic a jen 11 tisíc mám nájem. Nevím co mám dělat, jelikož opravdu nechci, aby mě všude navštěvovali a dělali mi ostudu v zaměstnání. Se všemi celou dobu a pravidelně komunikuji, tak by mě zajímalo, když to opravdu předají vymahačům, tak jaké společnosti? A jestli se s nimi půjde domluvit na splátkách pravidelných, určite menších než 7 tisíc bez toho, aniž by mi zablokovali účet a všude za mnou chodili? S firmou se opravdu nedá domluvit. Bylo mi sděleno, že je to nezajímá. Moc Vám děkuji.

Dobrý den,

pokud Vám někdo poskytl půjčku se splátkou 7 000 Kč měsíčně s příjmem 15 000 Kč, velmi pravděpodobně porušil Zákon o spotřebitelském úvěru (nedostatečně ověřil vaši bonitu). Nebankovky často předem ví, že klienti nebudou schopni splácet. Jejich cílem je účtovat vysoké poplatky za odklady či sankce, pomocí kterých z vás udělají doživotního dlužníka.

Máte 2 možnosti:

  • najměte si dobrého právníka a pokuste se úvěrovou smlouvu zrušit od počátku soudní cestou z důvodu nedostatečného ověření bonity dlužníka (viz výše)
  • požádejte o osobní bankrot/insolvenci (3-5 let splácení min. 2 200 Kč měsíčně  a následné prominutí nesplacených závazků)

Splácet např. 1 500 Kč měsíčně nemá smysl - nebankovka Vám bude měsíčně účtovat více na sankcích, tedy váš dluh by se jen zvyšoval.

Univerzální rada do života - nikdy si neberte nebankovní půjčky! To je vždy začátek konce.