Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #6120, Nevýhodný prodej nemovitosti

Nevýhodný prodej nemovitosti, Reality

Sjednejte si hypotéku online
1.3.2019 Reality

Dobrý den, před necelými 5 lety jsem prodával nuceně mou nemovitost se ZP nebankovnímu subjektu. Prodej zastřešovala advokátka za úplatu, kterou určil kupující. Kupujícím byla právnická osoba, která zanedlouho nemovitost dále prodala. Plnění vyplývající z KS nebylo dodrženo a cca 1/4 plnění šla úplně jinde než bylo v KS. Advokátka mi sdělila, že plnění bylo jak je v KS a že ji vlastně zdržuji. V době prodeje jsem byl ve velmi složité osobní situaci, jak zdravotní, tak pracovní. Celkové skutečné vyúčtování jsem nezískal ani od advokátky ani od kupujícího. Podstatou toho bylo ilegální platba nebankovnímu subjektu (občan) ve výši 270.000 CZK, dále realitnímu makléři 50.000 CZK, který vůbec v KS nefiguruje atd. Já jsem nedostal z prodeje jedinou korunu. Můj názor je, že jednání advokátky je uvedení v omyl ve spolupráci s kupujícím. Můj dotaz je: Má to charakter uvedení v omyl? Jaká je promlčecí doba takového jednání? Co mám udělat na svou dodatečnou obranu a získání satisfakce občanské či i finanční? Děkuji.

Dobrý den,

bez podrobného prostudování kupní smlouvy a všech další okolností (jakou měla Vaše nemovitosti hodnotu se započtením právní vady v podobě zástavního práva, atd.) si netroufám soudit, kde je pravda. Máte-li pocit, že na Vás byl spáchán podvod či jiný trestný čin, doporučuji věc řešit soudní cestou. Jestliže jste z prodeje neviděl ani korunu, něco je určitě špatně (proč byste jinak nemovitost prodával za 0 Kč).