Může banka po snížení kupní ceny udělat nový odhad pro hypotéku?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chceme koupit rodinný dům. Již je hotový odhad, ale po odhadu došlo ještě ke snížení kupní ceny. Chci se zeptat, zda má banka nárok na to udělat odhad nový nebo se odhad zachová a počítá se hypotéka z toho původního. Děkuji

Dobrý den,

odhad banky je nezávislý na kupní ceně - stanovuje tržní cenu kupované nemovitosti (za kolik by šel RD prodat v případě nesplácení úvěru). Kupující může svou šikovností (či nešikovností) koupit dráže či levněji. % LTV se každopádně bude počítat o původního odhadu banky, ne z kupní ceny (což pro Vás bude příznivé).