Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #20526, Odpočet úroků za hypotéku na pozemek

Odpočet úroků za hypotéku na pozemek, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, od ledna do července loňského roku jsem byla na mateřské, pak na rodičovské až doteď. Vlastním pozemek, na který mám úvěr. Každý rok jsem si zaplacené úroky odečítala z daní a vraceli mi peníze. Za loňský rok však nevím, jestli je to možné. Bylo mi řečeno, že jsem teď neplátce daně, a tudíž nemám nárok si něco odepisovat. Také jsem se dozvěděla, že je jakási povinnost začít na pozemku do 4 let stavět, jinak musím všechny odpisy vrátit. Je to prosím pravda? Pokud byl pozemek kupován jako orná půda a doteď se to nezměnilo, i když záměrem je změna na stavební parcelu.

Dobrý den,

ano, všechno je jak píšete. Odpočet úroků funguje jako sleva z vyměřené daně - pokud jste na mateřské/rodičovské a nemáte žádné zdanitelné příjmy, žádné daně neplatíte a není jak slevu aplikovat. Pokud jste odpočet úroků uplatnila v minulosti a na pozemku do 4 let nezačnete stavět, bude nutné všechny odpočty vrátit.