Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #13992, OSVČ, DPH a paušální daň

OSVČ, DPH a paušální daň, Daně

22.4.2021 Daně

Pokračování dotazu č. 13975: Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Ale asi jsem se špatně vyjádřil - mimo plátcovství DPH je jedna z podmínek paušální daně nemít příjem milion korun - s tím samozřejmě souvisí i DPH. DPH bude za 12 po sobě následujících měsíců, ale co potom ta podmínka paušální daně? Je to stejné? Chápu když už nějaký rok podnikám, tak vidím své přijmy, a k paušální dani se přihlásím do 11.1. 2021 (potom zase další rok), ale když budu začínat dejme tomu v 1.5 202. Jak to potom bude s tím milion za paušální daň? Díky moc.

Dobrý den,

k paušální dani pro rok 2021 se může přihlásit OSVČ, který neměl v roce 2020 příjmy vyšší než 1 mil. Kč, nebyl plátcem DPH a splnil další podmínky. Zatímco tedy v případě DPH se sleduje posledních 12 kalendářních měsíců, u paušální daně je rozhodným obdobím fiskální rok.