Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #10638, Platba na chybný účet a kurzová ztráta

Platba na chybný účet a kurzová ztráta, Platba

KB

Dobrý den, omylem byla zaslána platba za fakturu firmě místo na její běžný účet u KB na její devizový účet u stejné banky. Vznikla jí tak prý kurzová ztráta a údajně se nedá platba vrátit bez tohoto rozdílu. Existuje nějaká možnost jak tuto mylnou platbu vrátit ve stejné výši, popřípadě nemůže si převést tuto platbu jen z účtu na účet v kurzu, který byl stejný jako v den platby v červnu? Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

příjemci platby kurzová ztráta skutečně vznikla a tuto platbu stornovat nelze. Pokud jste poslala koruny na devizový účet, banka příjemce automaticky přepočetla příchozí korunovou platbu kurzem devizy prodej na cizí měnu účtu. Jenže Váš obchodní partner od Vás očekával platbu v korunách a při případném převodu z devizového účtu na korunový účet by banka převáděnou částku opět konvertovala kurzem devizy nákup. Rozdíl těchto dvou konverzí může být i 10%. 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

5.8.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Zcela zdarma a bez podmínek. Takový je nový běžný účet České spořitelny. Jmenuje se Standard a nemusíte se u něj bát žádných poplatků za vedení ani za odchozí platby. S těmi jste přitom dosud museli u České spořitelny počítat.

Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

3.8.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Pracovat v kanceláři se vyplatí. Alespoň z pohledu životního pojištění. Podle nového indexu životního pojištění totiž kancelářské profese zaplatí za životní pojištění mnohem míň než dělníci, kteří se pohybují v terénu. Rozdíl je až 30 %.

Zájem o půjčky na jaře klesl. Kvůli koronaviru

Zájem o půjčky na jaře klesl. Kvůli koronaviru

29.7.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Propad o několik desítek procent. Taková byla na jaře situace na českém trhu se spotřebitelskými úvěry. Ukázala to anketa ČTK mezi jednotlivými poskytovateli. Podle ní přišel nejvýraznější propad v dubnu a nyní už se situace opět stabilizuje.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

J

#10918, Insolvence a mimořádný příjem, Exekuce a insolvence, 8.8.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci, pracuji v soc. službách a měly by nám být vyplaceny mimořádne peníze za dobu koronaviru. Je nějaká šance, že mi nějaké peníze zůstanou? Nebo půjde vše na insolvenci? Děkuji

Dobrý den, všechny vaše příjmy (běžná mzda a odměny za koronavirus) se sečtou a z celkové částky se Vám vypočte nezabavitelné minimum. Něco Vám pravděpodobně zůstane, ale nebude to mnoho (max. 33%).

AS

#10917, Zdanění brigád při studiu, Daně, 8.8.2020

Dobrý den, studuji na VŠ a k tomu jsem tento rok vydělala více než 70 000 Kč (smlouvy o dílo). Loni jsem daňové přiznání nepodávala. Letos bych asi měla. Co vše bych měla udělat? Je výhodnější si pro příští rok založit OSVČ? Je mi 23. Děkuji.

Dobrý den, daňové přiznání jste povinna podat za každý kalendářní rok, ve kterém jste měla nepříležitostné příjmy nad 30 000 Kč (přestože může být daňová povinnost nulová). Většina studentů se nepodáváním daňových přiznání připravuje o nemalé peníze, neboť typicky mají mnoho krátkodobých DPP/DPČ příjmů během prázdnin, ze kterých odvádějí zálohy na daň a v rámci daňového přiznání a využití plné slevy na poplatníka (24 840 Kč) a studenta (4 020 Kč) by mohli získat všechny tyto zaplacené zálohy zpět (až do celkového příjmu cca 145 000 - 193 000 Kč/rok, kterého dosáhne málokdo).  Pokud nemusíte, OSVČ si nezakládejte (neplynou z toho pro Vás žádné extra výhody). 

JP

#10916, Manžel vyvádí peníze ze SJM, Osobní a rodinné finance, 8.8.2020

Dobrý den, jsem před rozvodem. Manžel vyvádí peníze. Jelikož se v akciích atd neorientuji, zajímalo by mě, co by mohlo znamenat toho: Athény 68, Amsterdam 98 atd. Manžel měl napsán na papíru celý abecední seznam měst s čísly. Co by to mohlo být? Moc děkuji za odpovědi na laický dotaz.

Dobrý den, v tomto Vám bohužel neporadím, nemohu tušit, co těmito hesly Váš manžel myslel. S akciemi to pravděpodobně nebude mít nic společného. Možná si z Vás tímto seznamem chtěl udělat jen legraci. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR