Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #10638, Platba na chybný účet a kurzová ztráta

Jak vrátit mylnou platbu na devizový účet bez ztráty kurzu?

7.7.2020 Platba

Dobrý den, omylem byla zaslána platba za fakturu firmě místo na její běžný účet u KB na její devizový účet u stejné banky. Vznikla jí tak prý kurzová ztráta a údajně se nedá platba vrátit bez tohoto rozdílu. Existuje nějaká možnost jak tuto mylnou platbu vrátit ve stejné výši, popřípadě nemůže si převést tuto platbu jen z účtu na účet v kurzu, který byl stejný jako v den platby v červnu? Děkuji

Dobrý den,

příjemci platby kurzová ztráta skutečně vznikla a tuto platbu stornovat nelze. Pokud jste poslala koruny na devizový účet, banka příjemce automaticky přepočetla příchozí korunovou platbu kurzem devizy prodej na cizí měnu účtu. Jenže Váš obchodní partner od Vás očekával platbu v korunách a při případném převodu z devizového účtu na korunový účet by banka převáděnou částku opět konvertovala kurzem devizy nákup. Rozdíl těchto dvou konverzí může být i 10%.