Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #10638, Platba na chybný účet a kurzová ztráta

Platba na chybný účet a kurzová ztráta, Platba

KB

Dobrý den, omylem byla zaslána platba za fakturu firmě místo na její běžný účet u KB na její devizový účet u stejné banky. Vznikla jí tak prý kurzová ztráta a údajně se nedá platba vrátit bez tohoto rozdílu. Existuje nějaká možnost jak tuto mylnou platbu vrátit ve stejné výši, popřípadě nemůže si převést tuto platbu jen z účtu na účet v kurzu, který byl stejný jako v den platby v červnu? Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

příjemci platby kurzová ztráta skutečně vznikla a tuto platbu stornovat nelze. Pokud jste poslala koruny na devizový účet, banka příjemce automaticky přepočetla příchozí korunovou platbu kurzem devizy prodej na cizí měnu účtu. Jenže Váš obchodní partner od Vás očekával platbu v korunách a při případném převodu z devizového účtu na korunový účet by banka převáděnou částku opět konvertovala kurzem devizy nákup. Rozdíl těchto dvou konverzí může být i 10%. 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

30.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Pilot Alpin 5: jedna z technologicky nejvyspělejších zimních pneumatik značky Michelin

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

30.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Hypotéka bez úspor je sen spousty mladých lidí. Právě oni totiž často ještě nemají naspořených dost peněz na to, aby mohli zaplatit 10 % a víc z ceny nemovitosti. A přestože oficiálně většina poskytovatelů takovou možnost přímo nenabízí, existují způsoby, jak hypotéku bez úspor získat.

Jak probíhá čerpání hypotéky na výstavbu a na koupi nemovitosti

Jak probíhá čerpání hypotéky na výstavbu a na koupi nemovitosti

30.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Jaké jsou podmínky čerpání hypotéky? Kolik na něj mám času? A jak je to s nedočerpáním půjčky? To jsou jedny z nejčastějších otázek, které souvisí s vyplácením peněz z hypotečního úvěru. Odpovědi na ně obvykle závisí na účelu půjčky a dalších okolnostech. Podívejte se tedy, jak probíhá čerpání hypotéky v konkrétních případech.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#11618, Insolvence a přihlášení pohledávek, Exekuce a insolvence, 31.10.2020

Dobrý den, mám povoleno oddlužení s tím, že probíhají přihlášky věřitelů. V jedné z přihlášek si věřitel žádá o 3-násobek vypůjčené částky, kde jsou uváděny částky za předžalobní výzvu a tak. Může si toto účtovat? Myslel jsem, že předžalobní výzvu nemůže podat, pokud jsem v insolvenčním řízení. Tedy jak si jí může účtovat? Děkuji

Dobrý den, i během insolvence Vám může věřitel posílat předžalobní výzvy a/nebo činit jiné kroky ve věci vymáhání dluhu. Vykonavatelnost exekucí je však pozastavena, tedy reálně od Vás není možné nic inkasovat. Příslušenství dluhu se skládá z úroků, penále a nákladů vymáhání. Je na ins. správci, aby oprávněnost každé přihlášené pohledávky prozkoumal a neoprávněně nárokované částky odmítl. Příslušenství nad 100% hodnoty jistiny se považuje za podřízenou pohledávku (v insolvenci bude uspokojena jako poslední, nepočítá se např. do limitu 60% za 3 roky pro dřívější ukončení oddlužení, atd.). 

S

#11617, Získám půjčku v insolvenci?, Půjčka, 31.10.2020

Dobrý den, prosím, půjčí mi někdo, i když jsem v insolvenci od ledna 2020?

Dobrý den, v insolvence (ani dalších 3-5 let od momentu ukončení insolvence) Vám půjčku nikdo neposkytne. Bylo by to v rozporu se Zákonem o spotřebitelském úvěru. V insolvenci by půjčené peníze obratem putovaly ins. správci a navíc byste tím porušila podmínky osobního bankrotu, které Vám zakazují si brát další závazky, kterým byste nebyla schopna dostát. 

#11616, Covid odměna a exekuce, Exekuce a insolvence, 31.10.2020

Dobrý den, podléhá odměna za Covid i exekuci?

Dobrý den, ano, jedná se o bonus za mimořádné pracovní nasazení, který je součástí vaší mzdy. Z celkově vyplácené částky (základní mzda a Covid bonus) se vypočte nezabavitelné minimum dle typu pohledávek (přednostní/nepřednostní) a počtu vyživovaných osob. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR