Jak dosáhnout vyšších příjmů a být osvobozen od plnění DPH?

16.4.2019 Daně

Dobrý den, mám dva zdroje příjmů: 1) nechávám se najímat jako kovoobraběć a 2) obchoduji s deriváty. Jsem OSVČ, daním paušalem. Když chci pokračovat dále v dosahování vyšších příjmů, tzn. přes hranici 1 mil. Kč a vzhledem k povaze mého podnikání, kde nic nevyrábím ale mám jen příjmy-výdělky a neprodukuji žadný výrobek ani s nikým dál nespolupracuji, je možné být sproštěn plátcovství DPH? Nebo jak bych si musel počínat? Nemohu si ničím udělat nějak velké náklady abych si vyrovnal platcovství DPH. Můžete mi prosím poradit? Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

při obratu nad 1 mil. Kč za posledních 12 kalendářních měsíců (nikoliv za poslední fiskální rok) se stáváte automaticky plátcem DPH. Tomu se není jak vyhnout. Jako plátce DPH se je třeba registrovat do 15 dnů od konce měsíce, ve kterém jste splnil podmínku pro plátcovství DPH.