Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #22328, Potřebuji vázaný účet pro prodej nemovitosti

Potřebuji vázaný účet pro prodej nemovitosti, Reality

Sjednejte si hypotéku online
31.10.2023 Reality

Dobrý den, v souvislosti s prodejem nemovitosti potřebuji informace o vázaném, čili jistotním účtu, a to více než je uvedeno na stránce ČSOB. Tedy jak a jakou formou se lze obrátit na ČSOB. Celý prodej řídí právní kancelář. Kontakt budu řešit já jako prodávající. Jelikož žiji mimo ČR a mám české občanství, potřebuji též informace, zda a za jakým účel je eventuelně nutná moje fyzická přítomnost v ČR. Pokoušel jsem se v této věci navázat telefonický kontakt s osmi pobočkami ČSOB v Praze. Naprosto bez úspěchu. Děkuji za Vaši brzkou odpověď.

Dobrý den,

tuto službu poskytuje jen několik málo bank a obvykle pouze doplňkově k hypotéce a/nebo svým klientům. Je s tím totiž poměrně hodně práce (musí se sladit kupní smlouva s dokumenty banky) a jde spíše o produkt na míru než o standardizované řešení. Bez osobního jednání a přítomnosti na pobočce (častokráte více než jednou) se vázaný účet neobejde. Produkt se obvykle sjednává u specialisty a/nebo v rámci hypotečního centra. Pro Vás by mohlo být jednodušší vše řešit přes notářskou nebo advokátní úschovu (vše by Vám na klíč zařídila vaše právní kancelář).