Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #9241, Příjem z pronájmu pole

Příjem z pronájmu pole, Daně

13.3.2020 Daně

Dobrý den, dostávám 14 497 Kč za pronájem polí. Musím podat přiznání k dani z příjmu fyz. osob?

Dobrý den,

ano, tento příjem je třeba zahrnout do daňového přiznání, neb se nejedná o příležitostnou aktivitu do 30 000 Kč ročně, která by byla osvobozena (výše příjmu je sice pod hranicí 30 000 Kč, ale pronájem je soustavnou činností - nikoliv příležitostnou).