Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #12159, Příležitostný příjem a daň z příjmu

Jak zařadit smlouvu o dílo a jednorázový příjem 800 Kč do daňového přiznání?

18.12.2020 Daně

Dobrý den, jsem běžný zaměstnanec ve firmě na plný úvazek na dobu neurčitou. Nyní jsem uzavřel smlouvu o dílo, jelikož jsem jedné škole vytvořil krátké video a škola se rozhodla mě odměnit alespoň symbolickou částkou 800 Kč. Jedná se o první smlouvu o dílo, kterou jsem kdy uzavřel. Vím, že se jedná o drobnou částku, ale o to víc bych se nerad dostal do nějakých problémů, např. s finančním úřadem, kvůli tak drobné částce. Můžete mi prosím poradit, zda je potřeba smlouvu o dílo a k ní vázaný jednorázový příjem 800 Kč, uvádět při daňovém přiznání, nebo je potřeba dělat cokoli jiného? Mnohokrát děkuji. Přeji krásný den

Dobrý den,

příležitostné příjmy do 30 000 Kč ročně jsou osvobozeny od daně z příjmu (v daňovém přiznání se neuvádí). Jednorázové natočení videa pro školu se symbolickou odměnou 800 Kč tak danit nemusíte.