Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #9911, Přivýdělek a daň z příjmu

Přivýdělek a daň z příjmu, Daně

29.4.2020 Daně

Dobrý den, zvažuji prodej některých věcí přes internet jako přivýdělek. Jsem student a práci mám, chci jen prodat pár věcí na internetových serverech a "přilepšit si". Jak je to ale s daněmi? Musím podat daňové přiznání? A pokud ano, co mám do něj napsat jako činnost? A musím to celé řešit před tím, než budu daňové přiznání podávat, nebo mě cokoliv ohledně daní čeká až příští rok v době podávání daňového přiznání? Pokoušela jsem se to najít na internetu, ale nikde to nebylo moc srozumitelné. Děkuji Vám za odpověď a přeji hezký den!

Dobrý den,

příjmy z příležitostné činnosti do 30 000 Kč jsou osvobozeny od daní. V případě větších příjmů či pravidelné činnosti bude pravděpodobně třeba si zřídit živnostenský list a příjmy řádně danit (a odvádět sociální a zdravotní pojištění). Jste-li student či máte-li jiné hlavní zaměstnání, bude to pro vás vedlejší podnikatelská činnost bez povinnosti hradit měsíčně min. zálohy na odvody a vše vyřešíte v rámci ročního daňového přiznání (za rok 2020 do března 2021).