Prodej akcií a časový test, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
9.12.2019 Akcie a investice

Rozumím tomu dobře, že pokud sportovní oddíl - zapsaný spolek - prodá akcie rovněž sportovního oddílu (byla podmínka, že kluby hrající vyšší soutěž, musí být a.s.), nemusí platit daň z příjmu, pokud akcie držel více jak 3 roky? Děkuji za info

Dobrý den,

při prodeji akcií se platí daň z příjmu (15% ze zisku, tedy z rozdílu mezi nabývací a prodejní hodnotou akcií). Při splnění časového testu (držení akcií více než 3 roky) jsou od daní svobození drobní investoři s podílem na základním kapitálu pod 5% za posledních 24 měsíců. Akciová společnost prodávající akcie tak od placení daně osvobozena nebude, nicméně nejedná-li se o vyloženě hodnotý/výdělečný klub (málokterý sport/klub si na sebe je schopen vydělat), pak bude placená daň blízká nule, protože zisk (rozdíl nabývací a prodejní hodnotou) bude též blízký nule.