Co se stane, pokud druhý majitel nepřepíše auto do 10 dnů?

Dobrý den, jsme s manželem v insolvenci. Po poradě se správcem můžeme učinit výměnu auta (prodej a koupí kus za kus), samozřejmě v nižších hodnotách. Nyní jsme prodali auto, dali plnou moc a doklady na přepis vozu na nového majitele a koupili za ty peníze jiné. Nové auto již máme přepsané, ale od druhého nového majitele (od našeho původního auta) zatím stále nic. Ještě tedy má na přepis 4 dny, to je 10. den, ale bojíme se, aby již tak učinil a auto přepsal. Tímto způsobem ověřenou plnou mocí a všech dokladů jsme postupovali i z druhé strany. Co se stane nebo co by hrozilo, kdyby auto nepřepsal a řešili by jsme s úřadem? Bohužel jsme museli řešit plnou mocí, jelikož skloubit úřady jsme nedokázali. Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

při prodeji auta se důrazně doporučuje s kupujícím navštívit úřad a učinit přepis společně. Takto budete kupujícího složitě nahánět, pokud na sebe auto nepřepíše.