Jaká je úroková sazba a délka fixačního období při prodloužení hypotéky?

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 20686: Vážený pane Jermáři, banka skutečně nedala klientovi nabídku úrokové sazby na další fixační období před koncem pětiletého fixačního období u hypotéky. Prosím o odpověď na otázku: má-li pro další fixační období platit stejná úroková sazba a stejná délka (tj. pětiletá) fixačního období jako v předchozím fixačním období. Děkuji.

Dobrý den,

pokud banka informaci o nové sazbě klientovi neposkytla, stalo se tak z důvodu pochybení na straně banky či technické chyby (nebyl v tom určitě záměr). Doporučuji banku kontaktovat a domluvit se na přijatelném řešení pro obě strany. Opravdu mohlo být vše způsobeno např. ztraceným dopisem, atd. Nedoporučuji pasivně vyčkávat s tím, že když se ke klientovi informace nedostala, určitě bude dále platit stejná sazba jako minule.