Riziková investice, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
14.3.2023 Akcie a investice

Dobry den, zalozil jsem si ucet u renomovane banky a vzhledem k mnozstvi uspor jsem byl zarazen do privatniho bankovnictvi. Banker mi doporucil zhodnotit uspory investovanim do certifikatu, akcii a dluhopisu. Banker me pozadal o vyplneni investicniho dotazniku emailem, v kterem jsem jasne uvedl, ze s investovanim nemam zadne zkusenosti a minimalni znalosti. Na pobocce mi banker rekl, ze aby mohl provadet transakce, muj investicni dotaznik musi vyjit s tim, ze mam zkusenosti / znalosti. Vyplnil jej tedy na miste primo do systemu za me a pozadal ho podepsat. Vetsina investic nasledne silne ztratila na hodnote. Porusila timto banka nektere predpisy (jako napr. 256/2004 Sb.)? Cele bych to prirovnal k organizovanemu prodeji hrncu. Predem dekuji za objasneni.

Dobrý den,

zcela určitě pochybil pracovník banky, který po Váš žádal změny v investičním dotazníku. Taktéž jste bohužel pochybil Vy, když jste s těmito změnami souhlasil a vše podepsal. Pokud byste nechal investiční dotazník v původním znění, nemohla by Vám banka nabízet  takto rizikové produkty. Takto ale nemáte jak prokázat, k čemu Vás pracovník banky navedl. Taktéž neprokážete, že jste investicím nerozuměl, když jste vše vyplnil a podepsal jako ostřílený investor. Spor s bankou můžete řešit přes Finančního arbitra, ale šance na prokázání pochybení pracovníka banky je bohužel velmi malá.