Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #12805, Roční zúčtovaní daní

Jak postupovat s daněmi při kombinaci DPP a DPČ?

3.2.2021 Daně

Dobrý den, obracím se s dotazem k situaci ohledně daní, ve které nemám jasno. Důležité je říct, že jsem v minulém roce (2020) byla studentkou. V roce 2020 jsem na DPP pracovala 1.-7.8. u jednoho zaměstnavatele - měla jsem u něj podepsanou smlouvu jen na toto období a růžové prohlášení. Nevydělala jsem více než 10 000 Kč, a tak se mi daň nestrhla. Od 25.8. až do teď jsem pracovala na DPČ u jiného zaměstnavatele, u kterého jsem od září měla podepsané růžové prohlášení. Vydělala jsem vždy nad 3 000 Kč, a tak se mi mzda danila. Nyní mi zaměstnavatel nabízí vypracování daňového přiznání, pokud se mi úvazky v jeden měsíc nekryly. Jak to ale je? Kryly nebo nekryly? Jak postupovat? Budu muset přiznání vypracovat sama? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

pokud jste v prvním zaměstnání skončila 7/8 a nastoupila do dalšího zaměstnání 25/8, pak jste nepracovala souběžně u více zaměstnavatelů a současný zaměstnavatel Vám může provést roční zúčtování daní (musíte mu však do 15/2 dodat podklady/POZP od prvního zaměstnavatele).