Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #8835, Rozdělení společného účtu

Rozdělení společného účtu, Běžný účet

4.2.2020 Běžný účet

Dobry den, s nyni jiz byvalym partnerem mame zalozen u mBank spolecny ucet, kde jsme oba jeho rovnymi majiteli. Chtela bych se od uctu oddelit, byvaly partner si jej chce nechat, tudiz by si jej premenil na individualni ucet. Nicmene byvaly partner je dlouhodobe v zahranici a banka vyzaduje osobni navstevu pobocky a podpisy nas obou. Je zde jina moznost, jak se od uctu oddelit? Nenarokuji si zadne prostredky z uctu. Predem dekuji za odpoved.

Dobrý den,

podmínky pro modifikaci produktů stanovuje banka, tedy pokud Vás mBank bez přítomnosti ex-partnera odmítla z účtu vyvázat, nic s tím bohužel nenaděláte. Nejen proto je společný účet právně komplikovaný a mimo mBank ho žádná jiná banka nenabízí. I z těchto důvodů bych společný účet nedoporučoval.