Správce cenných papírů, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
16.11.2020 Akcie a investice

Dobrý den, obracím se na Vás s následujícím dotazem. Jsem nucen změnit správce CP, protože ten původní vypověděl smlouvu. Celou transakci zajišťuje společnost, jejímž prostřednictvím jsem CP pořizoval. Pro změnu prý potřebují vedle vyplněných formulářů s osobními daty (včetně čísla OP) ještě kopii OP. Vzhledem k tomu, že nemám moc na výběr, budu nucen kopii poslat. Mám však obavu z možnosti zneužití OP. Předpokládám, že kopii potřebují k ověření mé identity. K tomu by ale měl stačit doklad s fotkou, jménem a datem narození. Chtěl jsem se Váz zeptat na radu, jak postupovat, jestli by třeba nešlo nějaký údaj na kopii OP začernit, případně který, aby k případnému zneužití dojít nemohlo. Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

cenné papíry (např. akcie) máte uložené na své majetkovém účtu v CDCP. S CP můžete nakládat prostřednictvím správce (tzv. účastník CDCP), kterého si můžete svobodně zvolit. Přehled všech účastníků CDCP naleznete zde na webu CDCP.