Studentský účet a rodiče, Běžný účet

25.1.2021 Běžný účet

Dobrý den, je mi 17 let a založil jsem si běžný účet u Air Bank. Udělal jsem to, protože rodiče neustále kontrolovali můj předešlý studentský účet u jiné banky, který mi založili oni v 15ti letech. Když jsem si ten nový Air Bank účet založil sám bez souhlasu zákonného zástupce, mají rodiče nějakou možnost dostat se na ten účet? Podle toho co jsem našel by to být možné nemělo, ale chtěl bych se ujistit, děkuji.

Dobrý den,

rodiče (zákonní zástupci) mají za Vás až do 18 let odpovědnost. Proto si mohou vyžádat informace o vašem účtu (u každé banky je to jinak složitý postup). Nesmí Vám však z účtu brát peníze (ty jsou vaším majetkem).