Jak založit podnikatelský účet pro s.r.o. s jediným jednatelem státní příslušnosti Írán? Možnosti a řešení pro založení firemního účtu.

17.3.2018 Běžný účet

Dobrý den, mám dotaz ohledně založení podnikatelského účtu pro s.r.o. v případě, že jediným jednatelem firmy je osoba státní příslušnosti Írán. Společnost s.r.o. není obecně problém pro Íránce založit, nicméně v případě založení firemního účtu je tomu přesně naopak. Existují nějaké možnosti řešení? Např. banky, které účet založí apod.? Děkuji

Dobrý den,

Írán je velmi problematickou zemí, na kterou byly donedávna uvaleny velmi přísné obchodní sankce (podobně jako na Severní Koreu). Íránu byly sice sankce zmírněny, ale stále se nachází na blacklistu mnoha bank/obchodních společností. Proto je pravděpodobné, že žádná česká banka nebude ochotna otevřít občanovi Íránu běžný účet