Jak zrušit účet u České spořitelny a přejít na Monetu?

13.8.2018 Běžný účet

Dobry den, prosim o radu, potrebuji zrusit muj stary ucet u Ceske sporitelny. Musim dojet na pobocku, nebo lze toto zaridit telefonicky pres Servis24? Dale bych se chtela zeptat, zda mi banka Moneta zaridi muj ucet, kdyz mi duchod chodi postou domu? Samozrejme bych na svuj novy ucet u Moneta penize vkladala. Dekuji

Dobrý den,

účet u České spořitelny je třeba zrušit osobně na pobočce (nebo nové bance podepsat plnou moc ke zrušení účtu u staré banky). Nový účet Vám zřídí všechny banky i bez bezhotovostního zasílání důchodu. Nicméně osobně bych doporučil si na ČSSZ zařídit zasílání důchodu přímo na účet. Nemálo lupičů cílí právě na seniory pobírající důchod v hotovosti (vystavujete se nemalému riziku).