Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6482, Ukončení insolvence a blokace účtu

Může mi exekutor zablokovat účet i po úspěšném oddlužení?

Dobrý den, prošel jsem s manželkou úspěšně oddlužením, kdy jsem za 3,5 roku splatil přihlášeným věřitelům 100% a soud nás osvobodil od zbytku dluhů nepřihlášených věřitelů. Může jde stát, že mi exekutor zastaví účet i přes zdárně dokončené oddlužení? Děkuji

Dobrý den,

nezaplacené dluhy vzniklé před insolvencí Vám byly soudem prominuty a nelze je dále vymáhat. Naopak pokud Vám vznikly další dluhy v průběhu insolvence, tyto vymáhat lze. Doporučuji se exekutora dotázat, kvůli kterým dluhům Vám blokuje účet (a v prvním případě požadovat okamžité odblokování účtu).