Ukončení neschopenky, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, od 8.10. 2019 jsem na neschopence se zády, 10.6. 2020 mi posudkový lékař ukončil neschopenku k 30.6., přitom jsem mu říkala, že 11.6. jdu k ortopedovi a vypadá to na operaci nohy. Ortoped stanovil operaci na 22.7. Muže mi obvodní lékařka přesunout neschopenku na jinou diagnozu (operace nohy), abych zbytečně nepřišla o peníze?

Dobrý den,

nejsem lékař a nemohu posoudit Váš zdravotní stav a jeho vliv na schopnost pracovat. Nicméně pokud Vás posudkový revizní lékař uznal práce schopnou, těžko Vám praktik může obratem vystavit další neschopenku. Píšete, že to "vypadá na operaci nohy" a že jdete za měsíc na kontrolu k ortopedovi, ale zároveň že již máte termín operace. To příliš nedává smysl - nejdřív Vás ortoped musí vyšetřit a teprve potom může rozhodnout o způsobu léčby s případným stanovením data operace.

Obecně 9-12 měsíců bývá hraniční doba, po které se už jedná o trvalou ztrátu pracovní schopnosti a místo pokračující neschopenky následuje přiznání invalidního důchodu.