Za dluhy do vězení?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
9.6.2022 Půjčka

Dobrý den, mé přítelkyni dnes přišel předvolávací dopis k soudu ohledně úvěru, který si cca před 5ti lety vzala s bývalým přítelem s tím, že to vzala na své jméno, ale splácet bude on. Rozešli se a on asi zaplatil jen část. Bohužel na takové typy chlapů měla smůlu a dluhy které měla splatila a kvůli tomu byla nonstop v práci. O tomto dluhu nevěděla. Částka je cca 100 000 Kč. Chci ji s tím pomoci. Je možnost dluh splácet, když se se soudem dohodne? Nebo ta horší možnost, že půjde do vězení? Moc si přeji, aby to byla ta první možnost. Jsem ochoten ji s tím pomoci.  Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dlužit peníze není trestné, vězení vaší přítelkyni zcela určitě nehrozí. Velmi pravděpodobně se bude jednat o zahájení exekučního řízení (dluh je třeba co nejdříve uhradit).