Jaké jsou poplatky za založení bankovního účtu pro cizince ve Švýcarsku?

22.6.2020 Běžný účet

Pokračování dotazu č. 10514: Dobry den, pane Strasak, dekuji za odpoved. Jelikoz ziji jiz dele ve Svycarsku, tak jsem si neprodluzovala obcansky prukaz. Je rozdil pak v poplatcich, kdyz si zalozim konto jen s ceskym pasem a kdyz si zalozim konto jako cesky obcan? Muzete mi prosim sdelit jaké by byly poplatky za rok na mem konte s ceskym pasem (tedy jako cizinka) u banky? Napr. by bylo prevedeno na konto CZK 100 000. Dekuji jeste jednou za Vasi odpoved.

Dobrý den,

to není otázka volby nebo poplatků. Buď máte české občanství a pak Vám žádná česká banka účet bez platného OP nezaloží, nebo nemáte české občanství a pak Vám bude stačit coby cizinci jen pas. Občané ČR mají zákonnou povinnost mít platný OP, tedy máte-li české občanství a nemáte-li platný pas, může Vám být uložena pokuta.