Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1497, Založení účtu pro školskou právnickou osobu

Založení účtu pro školskou právnickou osobu, Běžný účet

25.7.2014 Běžný účet

Dobrý den, jako nově vznikající školská právnická osoba provozující činnost základní školy a školní družiny bychom potřebovali založit bankovní účet kvůli uzavření smlouvy o financování s Krajským úřadem v Pardubicích (povinný doklad). Bohužel budeme zapsáni do rejstříku škol a školských zařízení až od 1.9.2014, viz. rozhodnutí v příloze. Chtěla bych Vás tímto požádat o zpětnou vazbu, zda jako schválená škola s přiděleným IČO a IZO, ovšem nezobrazená v rejstříku, bychom mohli u Vašeho bankovního ústavu založit běžný účet.
Děkuji za informaci a zdravím
Táňa Zimmermannová, ředitelka ZŠ Na rovině v Chrudimi

Dobrý den,
nejsme banka, ale poradenský portál. Běžný účet doporučuji založit u FIO Banky, která jako jediná v ČR nabízí právnickým osobám vedení účtu kompletně bez poplatků (a bez podmínek). Dobré podmínky na běžných účtech nabízí i EQUA Banka, nebo Air Bank.
Účet lze založit na základě dokumentu prokazujícího přidělené IČ, zápis z rejstříku škol a školských zařízení netřeba. Osoba zakládající účet musí být oprávněna jednat jménem právnické osoby, nebo musí disponovat úředně ověřenou plnou mocí.

Pavel Strašák, Banky.cz