Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #4032, Založení účtu v Hong Kongu

Jaké dokumenty potřebuji pro založení bankovního účtu v HSBC Hong Kong?

16.11.2017 Běžný účet

Dobrý den, chci si založit bankovní účet v Hong Kongu u banky HSBC. Chtěl bych se zeptat, jestli víte, jaké dokumenty je potřeba si vzít sebou? Vím, že u běžného účtu je to doklad o totožnosti, doklad o státní příslušnosti, doklad o stávající adrese, počáteční vklad cca 2 000 HKD a osobní setkání v bance. Předem děkuji.

Dobrý den,

založení běžného účtu pro fyzické osoby (FO) je přesně tak jak píšete. U účtu pro právnické osoby (PO) je třeba doložit také potvrzení, které Vás opravňuje za danou PO jednat (např. výpis z obchodního rejstříku, kde jste zaspán jako jednatel).