Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #18111, Zasílání výplaty na účet

Můžu si nechat mzdu posílat na účet v Německu, i když pracuji v Česku?

6.6.2022 Běžný účet

Dobrý den, mám české a německé občanství. Pracuji v Česku, mzdu bych si ale chtěla nechat posílat na svůj účet v Německu. Je to možné? Musí mi zaměstnavatel vyhovět? Děkuji.

Dobrý den,

podmínky výplaty mzdy (na účet či hotově, atd.) se sjednávají v pracovní smlouvě. Pokud zaměstnavatel umožňuje vyplácení mzdy pouze na český účet, nelze si vynucovat zasílání mzdy do zahraničí. Běžný účet vedený v tuzemsku můžete mít zcela zdarma a bez podmínek.