Co se stane s časovým testem na držení akcie při splitu, spinoffu nebo přesunu na jinou burzu?

9.3.2023 Daně

Dobrý den, rád bych věděl, jak je to s 3 letým časovým testem na držení akcie, když během něj dojde k jedné z těchto událostí. Split akcie, spinoff akcie (společnost oddělí dceřinou), přesun akcie na jinou burzu. Všechny tyto události se mi ve výpisu ukazují jako prodej současné pozice a nákup nové. Je to ale automatické a já manuálně žádný pokyn nedal. Zároveň je ve výkazu u pohybu poznámka typu "Stock split", "Změna ISIN kódu". Doufám, že pak se časový test neposouvá a platí pro něj stále původní datum nákupu. Děkuji.

Dobrý den,

tyto operace časový test neprodlužují (stále platí lhůta 3 roky).