Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16643, Zdanění prodeje dřeva

Daň z lesa a její výše: Co musíte vědět a jak se vyhnout zbytečným ztrátám?

27.1.2022 Daně

Pokračování dotazu č. 16639: Dobrý den, prosím, jaká je daň a z jaké částky se platí? Vlastníkem lesa jsem více jak 50 let, není tam osvobození? Budu s tím mít více práce, úklid, odvoz klestu a výsadba. Mám strach, že zaplatím daně cca 40 000 Kč a ve finále budu ztrátový, což mi přijde divné.

Dobrý den,

osvobození zde není, zisk z prodeje dřeva je třeba zdanit. Daní se zisk, tedy rozdíl mezi výnosy a náklady, a to sazbou 15%. Resp. v rámci daňového přiznání můžete uplatnit slevy na dani. Pokud byste skončil ve ztrátě (náklady by byly vyšší než výnosy), nic danit nebudete.