Máte nárok na výplatu dividend jako majitelka akcie? Zjistěte, jak postupovat, když chybí číslo účtu zemřelého v usnesení o dědictví.

Investice se zhodnocením až 12%

Dobrý den, v usnesení o dědictví mám uvedené akcie po zemřelém manželovi, určeny byly mně. Chybí tam číslo účtu zemřelého z evidence CDCP. Akcie jsou dosud na jeho jméno. Nyní přišel doporučený dopis na manžela, pošta mi ho nevydala, ale jde pravděpodobně o pozvánku na valnou hromadu, kde by se mimo jiné měla odsouhlasit výplata dividend. Mám jako majitelka akcii nárok na výplatu dividend? Děkuji za informaci.

Dobrý den,

majitel akcií má právo na výplatu dividend. Jako majitel akcií ale musíte být vedena u CDCP (akcie musí být alokovány na vašem majetkovém účtu) - nestačí mít v ruce notářské rozhodnutí, že jste akcie zdědila.