Rozdíl mezi Att Investments a Golden Gate: Která společnost nabízí neomezený výkup zlata a vyplacení peněz i při růstu ceny?

Investice se zhodnocením až 12%
27.3.2022 Akcie a investice

Dobrý den, chtěl bych uložit peníze na nějakou dobu do zlata a rozmýšlím se mezi společnostmi Att Investments a Golden Gate. Jelikož jsem laik potřebuji vysvětlit, jaký je mezi nimi rozdíl a která společnost ve svých stanovách mi dává větší naději na neomezený výkup zlata zpět a vyplacení peněz i v případě, že cena zlata stoupne. Předem děkuji za vysvětlení a radu. Přeji Vám příjemný den.

Dobrý den,

a nebylo by lepší investovat do oblasti, které velmi dobře rozumíte? Přístup "chtěl bych investovat do oblasti ve které jsem laik" obvykle k úspěchu/výnosu nevede. Investice do fyzického zlata má velké transakční náklady (čím menší slitek, tím vyšší náklady). Hodnotnější slitky (např. 0,5 kg) s aktuální cenou cca 0,75 mil. Kč je zase rizikové přechovávat doma (platil byste min. bezpečnostní schránku v bance).

Abyste na investici (zlato, akcie, nemovitosti, komodity) vydělal, je nutné kupovat v období nízkých cen a prodávat na vrcholu. Tedy kdo např. zlato nakoupil před útokem Ruska na Ukrajinu, vydělal za pouhý měsíc 10%. Naopak kdo si před měsícem koupil akcie bank, prodělal za jediný měsíc 20-30%. S tím jak se bude situace uklidňovat, porostou ceny akcií a poklesne cena zlata.