Zřízení běžného účtu, Běžný účet

27.1.2020 Běžný účet

Jsem 2 roky v insolvenci. Synovi je 19 let, studuje na střední škole. Syn nyní nebydlí u mne (byl mně svěřen od 3 let do péče), ale v 15 letech odešel k matce. Nyní je mu 19 let, chce si otevřít účet u Air Bank - ta vyžaduje údajně rodný list a jsou s tím problémy! Zákonní zástupci jsou ale oba dva rodiče! Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

od momentu dosažení plnoletosti (18 let) je Váš syn za sebe plně právně odpovědný a nepotřebuje k založení běžného účtu souhlas rodičů (přestože vůči němu můžete stále mít vyživovací povinnost). Při zřízení účtu na pobočce stačí předložit platný OP, další dokument (např. rodný list není vyžadován). Při založení účtu online na dálku banky vyžadují 2 doklady (OP a např. řidičský průkaz, zbrojní pas nebo právě rodný list). Nemá-li Váš syn k dispozici rodný list, může si založit účet na pobočce. Tak jako tak doporučuji případně nechat vystavit duplikát rodného listu.