Proč se mé platby přesunuly do blokací i přesto, že jsem provedla vklad hotovosti?

12.7.2022 Běžný účet

Dobrý den, před pár dny jsem si na účet, který byl ve výpovědní lhůtě, pomocí pošty (účet je ČSOB) vložila hotovost, jelikož jsem o kartu přišla den předtím v bankomatu, což neřeším. Vklad proběhl v pořádku přes růžovou složenku a v bankovnictví jsem peníze viděla jako běžný zůstatek. Tak jsem tentýž den zadala platby, které zadávám téměř 2 roky stejným způsobem a věc měla za hotovou. Druhý den jsem šla zkontrolovat situaci a zjistila, že platby se přesunuly do blokací. Volala jsem tedy zákaznickou linku, kde mi operátor vklad potvrdil, ale že jde o disponibilní zůstatek a to se dle něj stalo tak, že pošta vklad ještě nezaúčtovala. Což jsem hned odporovala, protože to dle mého bankovnictví bylo jinak. Já viděla zůstatek, můj vklad byl co mělo zůstat po zaúčtování. Prostě to vypadalo jako vždy až na ty zadané platby v ten den již s prošlou splatností v blokacích. Operátor mě tedy požádal o vyčkání na lince že se poptá.

Dobrý den,

děkuji za Váš příspěvek, jak zní prosím dotaz? Obecně můžete nakládat s disponibilním zůstatkem na účtu (nikoliv účetním zůstatkem).