Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Advokát

Advokát


Definice Advokát

Je právník zapsaný u advokátní komory, jehož činnost spočívá především v poskytování právního poradenství, sepisování smluv nebo zastupování v právních sporech, ale i při jiném právním jednání. Aby mohl advokát advokacii vykonávat, musí mít zejména magisterské právnické vzdělání a musí složit advokátní či obdobnou právnickou zkoušku. Za svou činnost je klientovi odpovědný a v případě nesprávného postupu je povinen nahradit klientovi škodu.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.48 %

Dotazy v poradně k Advokát

AH

#11840, Roste mi dluh v exekuci, Exekuce a insolvence, 19.11.2020

Dobrý den, prosím Vás o informace. V roce 2009 na mne byla podána nepřednostní exekuce na 60 tisíc včetně odměny za rozhodnutí. Od té doby však splácím přednostní exekuce, které pokryjí vše co musí zaměstnavatel poslat a nelze už tuto nepřednostní splácet. Dnes je z 60 tisíc 415 tisíc a pořád dluh roste. Je toto vůbec možné? Když dostávám jen minimum, pracuji, exekuci splácím a tento dluh roste. Než splatím přednostní exekuci, bude z této nepřednostní třeba 0,75 milionu. Mám nějakou šanci tomu právně zabránit? Najmout si advokáta? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

samotný růst dluhu je v pravděpodobně v pořádku. Peníze dlužíte 11 let a za každý den prodlení Vám roste úrok. Nezvládáte-li splácet své závazky, doporučuji požádat o osobní bankrot. Zůstávalo by Vám stejně peněz jako dnes v exekuci s přednostní pohledávkou a po 5 letech by byl zbytek prominut (nehledě na výši splaceného dluhu). Kdybyste o osobní bankrot požádala před 5 lety, dnes byste začínala znovu s čistým štítem.

JP

#11668, Insolvence, Exekuce a insolvence, 4.11.2020

Pokračování dotazů č. 11600: Děkuji za info, ještě poslední dotaz. Mluvil jsem s tím právníkem který měl advokátní kanceláři předat můj návrh na oddlužení a napsal mi: Pokud jste již byl jednou osvobozen od placení neuspokojených pohledávek, je možno podat nový insolvenční návrh až po 10 letech. Je to pravda?

Dobrý den,

i v tomto případě můžete soud žádat o výjimku a požádat o oddlužení dříve než za 10 let. Neshledá-li soud ve vaší žádosti nepoctivý záměr, spíše Vám oddlužení povolí. Nicméně Vy jste psal, že jste v předchozím bankrotu splatil 100%. Nebyl jste tak osvobozen od placení neuspokojených pohledávek a vyjádření vašeho právníka se Vás netýká. 

JP

#11660, Mohu požádat o další insolvenci?, Exekuce a insolvence, 4.11.2020

Dobrý den, byl jsem v insolvenci v letech 2013-2016. Řádné jsem splnil a splatil 100% všem věřitelům. Dne 1.8. 2016 nabylo právní moci osvobození dlužníka od dosud neuspokojených pohledávek. A ukončení oddlužení. Dostal jsem se během let 2017-2020 znovu do menších dluhu, zejména tento rok 2020. A nejsem schopen splácet v plné výši své závazky. Chtěl jsem tedy jít znovu do insolvence. Veškeré podklady jsem předal advokátní kanceláři, ale tam byl návrh zamítnut právě z důvodu, že jsem jednou v insolvenci byl a právě bylo tehdy vydáno osvobození dlužníka od dosud neuspokojených pohledávek. Nerozumím tomu proč to nelze, nejsem právník a nevím jak teď postupovat. Úroky stále narůstají. Děkuji za radu.

Dobrý den,

o oddlužení můžete požádat znovu. Není pravdou, že byste kvůli jednomu prodělanému osobnímu bankrotu v letech 2013-2016 nemohl nyní vstoupit do jiného (zejména v případě, kdy jste v předchozí insolvenci uhradil 100% přihlášených pohledávek). Doporučuji vyhledat jinou osobu či právní kancelář, která Vám za úplatu návrh na oddlužení sepíše a podá. Důvodem pro zamítnutí žádosti o oddlužení soudem může být nepoctivý záměr osobního bankrotu (nebo neschopnost splácet měsíčně min. 2 200 Kč).

VS

#11374, Nikdo mi nepůjčí, nabízejí mi pouze podnikatelský úvěr, Půjčka, 30.9.2020

Dobrý den, jsem 1,5 roku po insolvenci a musíme urychleně odkoupit dům za 650 000 Kč. Jediná nabídka na půjčku přišla po mé žádosti o podrobnosti tato: U obou variant se jedná o podnikatelský úvěr na nákup nemovitosti. 1) varianta - skládá se ze dvou fází a) podnikatelský úvěr na nákup nemovitosti se splatností 2-4 měsíce = slouží na překlenovací období a vyřízení dlouhodobého úvěru - zde se jedná o 2-3% měsíčně za poskytnutý úvěr - úvěr je bez měsíční splátky - notář, advokát cca - 15-20.000,- b) balonový úvěr na 1-3 roky dle potřeby - splácí se měsíčně pouze úrok, nikoli jistina - úrok 7,9%, předčasná splátka vždy k výročí roku 1% 2) varianta - skládá se pouze z jedné fáze - podnikatelský úvěr na nákup - úrok 14 -17%/rok. - právní služby, notář cca - do 20.000,- - splátka - je nám prakticky jedno - 6-10.000,-/měs. - délka úvěru 1+1+1 roky. K výročí vždy lze splatit bez poplatku - popřípadě by se dal zařídit úvěr i na 5-10 let s tím, že první rok a půl by byla splátka minimální a poté navýšení. Předčasná splátka by byla 1% + provize firmě a provize paní která toto zprostředkovala. Po výmazu z registru přejít do bankovní hypotéky. Nějak nedokážu propočítat jak moc je to špatně či je toto zvládnutelné.Děkuji

Dobrý den,

podnikatelský úvěr nabízený nebankovní společnostmi fyzickým osobám je na hranici podvodu a důrazně toto nedoporučuji. Jako spotřebitel máte nárok na poměrně značnou právní ochranu, poskytovatel půjčky musí dodržovat Zákon o spotřebitelském úvěru, atd. Proto nebankovky nutí klienty do podnikatelských úvěrů (musel byste si zřídit živnost/IČ), neboť pak by se na Vás pohlíželo jako na podnikatele (nikoliv spotřebitele) a žádná legislativa by Vás nechránila. Nechcete-li přijít o nemovitost a vrátit se znovu do insolvence, dejte od toho ruce pryč. 

A teď trocha matematiky:

 • Varianta 1: Úrok 2-3% měsíčně je 24-36% ročně, tedy ročně byste zaplatil jen na úrocích 156 000 - 234 000 Kč. Dlouhodobý úvěr nezískáte (nikdo Vám ho takto po insolvenci neposkytne), tedy v této fázi setrváte napořád. 
 • Varianta 2: Úrok 14-17% ročně vychází na 91 000 - 110 500 Kč. 
 • Navrhovaná splátka 6 000-10 000 Kč měsíčně (ročně 72 000 - 120 000 Kč) by v první variantě nepokryla ani úroky a ve druhé byste přinejlepším poplatil pouze úroky. Dluh by se Vám přinejlepším nesnižoval, spíše by rostl. 
 • Nebankovky moc dobře ví, že si toto neumíte spočítat, a proto Vám nabízejí nesplatitelné úvěry, které z Vás udělají doživotního dlužníka. U spotřebitelského úvěru (nikoliv podnikatelského na IČ) by toto ze zákona nebylo možné.
 • Pro srovnání - hypotéka je úročena cca 2% (i méně), tedy pouze 13 000 Kč ročně
 • P

  #11261, Prodej nemovitosti a advokátní úschova, Reality, 17.9.2020

  Dobrý večer, prodávám nemovitost. Kupující bude řešit částečnou úhradu hypotékou. Advokát kupujícího nepovažuje "Advokátní úschovnu " za bezpečnou pro svého klienta. Prosazuje "Svěřeneckou smlouvu", se kterou jako prodávající nemohu souhlasit. Zdůvodňuji to tím, že kupující přestává být dlužníkem a musím spoléhat na "důvěryhodnost" advokáta. Co kdyby? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  úschova peněz při prodeji nemovitosti se běžně řeší přes notářskou nebo advokátní úschovu. Nemá-li kupující důvěru ve Vámi vybraného advokáta, nechť si vybere nestranného notáře. Ohledně typu smlouvy (Smlouva o úschově nebo Svěřenecká smlouva) - více záleží na obsahu smlouvy než na jejím názvu, nicméně důležité je, abyste měl z právního provedení prodeje nemovitosti dobrý pocit a jistotu, že vše proběhne tak jak má. Pokud kupující trvá na podmínkách které jsou pro Vás neakceptovatelné, kupní smlouvu s ním nepodepisujte.

  Články o Advokát

  Jak probíhá čerpání hypotéky na výstavbu a na koupi nemovitosti

  Jak probíhá čerpání hypotéky na výstavbu a na koupi nemovitosti

  31.10.2020, Hypotéka

  …domuči bytu je čerpání jednorázové. Banka vám tedy domluvenou částku pošlenajednou. Peníze můžou jít: na účet prodejce uvedený v kupnísmlouvě, do advokátní či notářské úschovy nebo do bankovní úschovy. Záleží na podmínkách stanovených v kupní a vúvěrové smlouvě. Na čerpání hypotéky pak máte …

  Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

  Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

  18.9.2020, Hypotéka

  …podobný jako v případě, že na domě či bytu žádný úvěr neleží. Pokaždé vásčekají stejné kroky. Jsou to zejména: Sepsání smlouvy (ideálně u notářeči advokáta). Zapsání věcných břemen dokatastru. Vyplacení dalších sourozenců. Sepsání smlouvyI když se může zdát, že u darování nemovitostidětem je …

  Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

  Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

  26.5.2020, Komerční sdělení

  …solvenčního řízení. Vzhledem k vysoké výšizálohy a předejití případnému zamítnutí návrhu, je dobré svěřit zpracováníinsolvenčního návrhu do rukou odborníka. Mgr. Veronika Kapounová za tým kanceláře insolvenčního správce aadvokáta JUDr. Ing. Pavla Fabiana

  Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

  Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

  20.11.2019, Pojištění

  …vědnosti podnikatele má smysl pouze pro OSVČ. Apro některé je dokonce předepsané zákonem. Týká se to například: lékařů účetních a daňových poradců advokátů a notářů nebo soudních znalců Tedy povolání, ve kterých může snadno vzniknout vysoká školana majetku nebo dokonce na zdraví. Vyplatí se a…

  Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

  Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

  13.1.2019, Osobní a rodinné finance

  …psat sám, má-li magisterské vzdělání vprávnímči ekonomickém oboru. Vopačném případě musí vyhledat odbornou asistenci.Návrh za úplatu sepíše notář, advokát, soudní exekutor, insolvenční správce čitzv. akreditovaná osoba. Výše poplatku zasepsání a podání návrhu na oddlužení ksoudu je regulován…  Banky v ČR