Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Advokát

Advokát


Definice Advokát

Je právník zapsaný u advokátní komory, jehož činnost spočívá především v poskytování právního poradenství, sepisování smluv nebo zastupování v právních sporech, ale i při jiném právním jednání. Aby mohl advokát advokacii vykonávat, musí mít zejména magisterské právnické vzdělání a musí složit advokátní či obdobnou právnickou zkoušku. Za svou činnost je klientovi odpovědný a v případě nesprávného postupu je povinen nahradit klientovi škodu.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Advokát

IP

#8918, Mám vstoupit do insolvence?, Exekuce a insolvence, 11.2.2020

Dobrý den, mám dvě věci v exekucí, to první je, že jsem 3 roky neplatila T-Mobilu paušál přes 3 000 korun měsíčně, i s úroky to bude možná 300 000 Kč. Ten druhý je jen přes 3 000 Kč. Chtěla bych jít do insolvence. Je lepší přijít o pár tisíc měsíčně než exekuce kde by mě nechali přes 3 000 Kč. Splňuji insolvenci. Co byste mně poradili? A na koho se obratit co se týká insolvence? Ještě to první kde dlužím hodně neprošlo soudem, ale už mě zabrali celou výplatu krom 4 000 Kč. Jde to sebrat peníze, i když to nebylo řešené soudem? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je-li splácení dluhu 303 000 Kč nad Vaše síly, pak je insolvence řešením a šancí na nový začátek. Nicméně berte na vědomí, že nezabavitelné minimum je v insolvenci ještě nižší než v exekuci s nepřednostními pohledávkami (bude Vám zůstávat méně než nyní - v obou případech by Vám ale např. i z minimální mzdy mělo zůstávat min. 8 000 Kč). Návrh na oddlužení Vám za úplatu sepíše např. advokát, notář či jiná povolaná osoba. Více info v našem článku Insolvence a osobní bankrot. Pokud jste T-Mobilu podepsala přímou vykonavatelnost/uznání dluhu, pak věřitel nemusí podstupovat nalézací soudní řízení.

VV

#8673, Hypotéka na dům se zástavou, Hypoteční poradna, 22.1.2020

Dobrý den, máme zájem o koupi domu, na kterém je však zástavní právo přítele majitelky domu. Na dům si chceme vzít hypotéku, ale banka nechce vyplatit peníze dřív, doku nebude zástavní právo vymazáno. Jaký by byl nejlepší způsob toto zástavní právo vymazat, aby žádná strana nešla do rizika. Přítel majitelky nechce zástavní právo vymazat dřív, dokud mu nebude vyplacena poměrná část z ceny domu, my zase nechceme platit dopředu, dokud nebude zástavní právo vymazáno a taky, dokud nebudeme mít schválený hypoteční úvěr, což se asi ale nepodaří dřív, než bude zástavní právo vymazáno. Vím, že některé banky tento problém řeší bankovní úschovou. Je tomu tak i v případě KB, nebo má na to jiný způsob řešení? Děkuji za odpověď. 

Dobrý den,

banky obecně nemají problém s financováním nemovitosti, která je zatížena hypotékou/zástavním právem ve prospěch jiné banky. Smluvně se vše ošetří tak, že nová banka si zapíše zástavní právo ve druhém pořadí, pošle peníze první bance (tím splatí předchozí hypotéku) a ta následně svou zástavu nechá smazat. 

Nemovitost se zástavním právem ve prospěch fyzické osoby může být komplikovaná (jedná se nemovitost s tzv. právní vadou). Hypotéku Vám schválí ještě před výmazem zástavy, nicméně čerpání peněz bude umožněno až po výmazu této zástavy (na čerpání budete mít třeba až 12 měsíců). Řešením může být notářská/advokátní úschova, kdy by se smluvně vše velmi pečlivě ošetřilo.

Š

#8629, Prodej bytu, Reality, 20.1.2020

Dobrý den, ještě jednou se vracím k dotazu ohledně prodeje jednoho pokoje z bytu 3+1, který jsem podávala 18.1. 2020. Bydlím v bytě o velikosti 3+1, byt je součástí domu, kde je 6 bytů, byty jsou v podílovém vlastnictví. Byt máme se sestrou, já 3/4, sestra 1/4. Prodáváme sousedovi jeden pokoj, chtěla bych se zeptat, zda v kupní smlouvě musí být u nás jako prodávajících uvedeno kromě nacionálů také přesné vyměření našich podílů na domu, přestože se jedná pouze o prodej jednoho pokoje, nebo postačí pouze základní údaj, tedy že jsme výlučnými vlastníky podílu na tomto domu. Dostala jsem odpověď: "prodej pokoje sousedovi má mnoho různých řešení a spíše bych zde doporučil vyhledat odbornou právní pomoc. Je-li byt vymezen a zapsán v katastru jako samostatná jednotka, pak můžete prodat sousedovi podíl na této jednotce nebo tento pokoj přičlenit k sousednímu bytu sepsáním prohlášení vlastníka, kde by došlo k novému vymezení bytových jednotek". Jestli jsem to tedy dobře pochopila, pak Vaše odpověď se týkala případu, že by byt byl v osobním vlastnictví. Jak je to tedy s prodejem jednoho pokoje u bytu s podílovým vlastnictvím? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podílové vlastnictví bytu se řeší stejně jako by byt měl pouze jednoho vlastníka (jde o to, že vlastníte podíl na bytové jednotce a ne podíl na celém domu). Naopak trochu jiné řešení by se použilo v případě, kdy byste vlastnila podíl na celém domu s právem užívat bytovou jednotku. V obou případech se však nejedná o běžnou či jednoduchou operaci, na kterou by Vám stačilo sepsat jednodušší smlouvu typu "prohlašuji že vlastním byt a prodávám sousedovi pokoj". Doporučuji vyhledat odbornou právní asistenci, kdy s Vámi právník specializující se na reality vše probere a navrhne nejvhodnější řešení. Každé podání návrhu na katastr stojí 2 000 Kč. Je určitě lepší zaplatit notáři či advokátovi např. 10 000 Kč za přípravu smlouvy než riskovat zamítnutí žádosti o vklad na katastr a znovuplacení poplatků.

NK

#8534, Kolik nám zůstane v insolvenci?, Exekuce a insolvence, 13.1.2020

Dobrý den, meme s manzelem spolecnou insolvenci. 4 deti, z toho manzel jeste jedno dite s byvalou partnerkou. Spolecny dluh 480 000 Kc. S advokatkou jsme meli domluvene snizene splatky, pak nam soud dal insolvencniho spravce, ktery nam vypracoval smlouvu a bohuzel nasi nezkusenosti zaskrtnul, ze o snizenou splatku nezadame. Jiz jsme se 2x odvolali a bylo nam to zamitnutne. Chtela bych se zeptat tedy, kolik nam ma respektive manzelovi zustavat. Ja jsem na rodicovske dovolene, beru 7 600 Kc a manzel i s ulevami na deti 29 000 Kc. Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Vy z příjmu 7 600 Kč nebudete platit nic, manžel z příjmu 29 000 Kč při 6 vyživovaných osobách (manželka a 5 dětí) bude splácet 8 320 Kč.

PF

#8503, Půjčka ze zahraničí na oddlužení, Podvod, 12.1.2020

Pokračování dotazu č.8499: Dobrý den.  Chtel jsem podekovat za odpoved a vyjadreni k memu pripadu s tou zahranicni odluzovaci zlodejnou. Nechci vas obtezovat jen jeden dotaz? Mohu ja jako fyzicka osoba poslat upominku a nahradu skod za to ze oni stale drze me penize. Ja vim ze vetsinou je to na opak. Ze vetsinou dluzi a neplati ten zadatel tedy má osoba. Ale zrovna v mem pripade je to na opak ,ja zaplatil v cas vse co po me sprostredkovatel (Harow AG) a financni partner (garowc Ag) pozadovali. Ten prvni HS se zarucil smlouvou ze pro me sezene a (ja ji budu vlasnit PF8 ) financni castku na ktere jsme se domlouvali, tudiz 9000 euro na 36 mesicu splatka 298.15 euro. Ten druhy je (Garow ag) financni partner a drzitel vseho.

Dobrý den,
jak jsem již uvedl, musíte v prvním kroku protistranu písemně vyzvat. Jinak je nedonutíte k jakékoliv součinnosti. Právně by to měla být "Výzva na vydání bezdůvodného obohacení", stačí do ní jen podrobně popsat co jste kdy dělali, co oni slíbili a nesplnili a hlavně kdy a jaké prostředky jste poslal. Přípis musíte uzavřít jasnou výzvou kolik peněz vám mají poslat, na jaké číslo vašeho účtu (IBAN) a do jakého data?!
Nejlépe uděláte, když teď pošlete stejnou výzvu na obě dvě firmy. Je samozřejmě možné, že firmy nebudou zásilky přebírat, tak se vám i výzvy vrátí - alespoň budete mít důkazní materiál pro další postup.

Pokud to nezvládnete sám, můžete požádat o spolupráci některou z on-line právních služeb - například Dostupný advokát.cz, nebo takových služeb existuje více - postačí když do Google hledání zadáte právník on-line, či advokát on-line. Ti budou umět přípis profesionálně formulovat. Jednotlivý úkon vás bude stát tisíce korun. Podobně můžete využít některou z poraden spotřebitele ve věci půjček.
Můžete také podat trestní oznámení na podezření z podvodného jednání. Je to ale dlouhá cesta, kterou prakticky nemůžete ovlivňovat. Pak ale jediný způsob jak se vám vrátí peníze může být po přihlášce poškozeného v trestním řízení (pokud jej policie vyvolá) a po rozhodnutí soudu.

Naše bezplatná bankovní poradna disponuje odborníky na finance, tj. nemůžeme se plést do řemesla právníkům. Děkuji za pochopení a přeji hodně úspěchů.


Články o Advokát

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

20.11.2019, Pojištění

…vědnosti podnikatele má smysl pouze pro OSVČ. Apro některé je dokonce předepsané zákonem. Týká se to například: lékařů účetních a daňových poradců advokátů a notářů nebo soudních znalců Tedy povolání, ve kterých může snadno vzniknout vysoká školana majetku nebo dokonce na zdraví. Vyplatí se a…

Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

13.1.2019, Osobní a rodinné finance

…at sám, má-li magisterské vzdělání v právnímči ekonomickém oboru. V opačném případě musí vyhledat odbornou asistenci.Návrh za úplatu sepíše notář, advokát, soudní exekutor, insolvenční správce čitzv. akreditovaná osoba. Výše poplatku zasepsání a podání návrhu na oddlužení k soudu je regulová…

Průběh realitní transakce

Průběh realitní transakce

29.8.2018, Reality

… zaplacení rezervačního depozita. Podpis kupní smlouvy Obdobný proces seopakuje u podpisu kupní smlouvy. Pokud se s klienty nedomluvíme jinak, našeadvokátní kancelář vyhotoví kupní smlouvu a smlouvu o úschově kupní ceny. Tyjsou následně zaslány oběma stranám k odsouhlasení a případném zanesen…

Hypotéka pro OSVČ

Hypotéka pro OSVČ

8.5.2018, Hypotéka

…m pádem OSVČ “uměle zvýšit” příjmy. Většinabank umí upravit paušál u každého povolání, avšak každá banka zvýhodňuje tzv.svobodná povolání (notáři, advokáti, exekutoři, insolvenční správci, architektiapod.). Obecný vzorec je stejný jako v případě výpočtu příjmu ze základu daně: čistý měsíční p…

Základní podmínky pro získání hypotéky

Základní podmínky pro získání hypotéky

5.2.2018, Hypotéka

…itosti 4%. Daň je splatná do 3 měsíců od konce měsíce, ve kterém došlokpřepisu vlastnických práv na katastru. Dalším nákladem je poplateknotáři či advokátovi za sepsání kupní smlouvy a smlouvy o úschově. Kupujeme-linemovitost přes realitní kancelář, počítejme sprovizí ve výši min. 3%.Více inf…Rychlé odkazy

Banky v ČR