Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Advokát

Advokát


Definice Advokát

Je právník zapsaný u advokátní komory, jehož činnost spočívá především v poskytování právního poradenství, sepisování smluv nebo zastupování v právních sporech, ale i při jiném právním jednání. Aby mohl advokát advokacii vykonávat, musí mít zejména magisterské právnické vzdělání a musí složit advokátní či obdobnou právnickou zkoušku. Za svou činnost je klientovi odpovědný a v případě nesprávného postupu je povinen nahradit klientovi škodu.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.38 %

Dotazy v poradně k Advokát

JM

#15614, Advokát z Pobřeží slonoviny má pro mě kartu s penězi, Podvod, 15.10.2021

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, přišel mi e-mail, že mi paní nechala u pana advokáta Richarda Denise z města Abidjan v Pobřeží slonoviny kartu s penězi, dokonce mi pan advokát poslal fotku té karty kde je na ní uvedeno moje jméno, může to být pravda? Děkuji za odpověď. Hodně zdraví.

Dobrý den,

není to pravda, jde o klasický podvod, kdy Vám neznámý cizinec slíbí zbohatnutí (dar, dědictví, atd.) a jen by z Vás tahal peníze pod smyšlenými záminkami (poplatky, daně, cla).

M

#15353, Dědictví, Osobní a rodinné finance, 17.9.2021

Dobry den, umrel mi tatinek. Mel z predeslych manzelstvi jeste dve deti. Tatinek zemrel a ja jedina s nim byla cely zivot v kontaktu. Volala jsem pridelene advokatce dnes a ta mi rekla, ze nevlastni bratr zaplatil zpopelneni meho otce jelikoz ja jsem nebyla na uzemi Ceske republiky. Notarka mi po telefonu rekla, ze pokud nevlastni bratr zaplatil zpopelneni meho tatinka, ma narok na vse.

Dobrý den,

nebyla-li sepsána závěť, dojde v rámci dědického řízení k dělení majetku zůstavitele mezi jeho zákonné dědice (děti, manželka). Určitě neplatí, že kdo platí zpopelnění či pohřeb, tak dědí vše. To je naprostý nesmysl.

MP

#15161, Dar z Francie, Daně, 24.8.2021

Dobrý den, před 14 dny mě na Messengeru oslovila paní, že by mi poslala darem peníze z Francie, poslala mi i své údaje ke svému účtu v bance, abych se na peníze mohla podívat. Po té mě kontaktoval její advokát a řešil převod peněz a poslal mi darovací listinu. Po té mě kontaktovala banka, ktera má provádět převod peněz a chtějí po mně peníze jako je poplatek za převod peněz apod. Chtěla bych vědět, zda si myslíte, že se jedná o podvod nebo ne? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

samozřejmě se jedná o podvod. Celou dobu si s Vámi píše podvodník, který ovládá i email falešného advokáta a banky (včetně internetbankingu, kam jste dostala přístup). Cílem podvodníků je z Vás vytáhnout peníze pod smyšlenými záminkami (poplatky za převod, daně, atd.). 

PH

#15128, Výhra v loterii ze zahraničí, Podvod, 21.8.2021

Dobrý den, došel mi email, že jsem vyhrál větší obnos v autech v eurojackopu. Kontaktoval mě emailem komisař, následně na to banka spojeného království Velké Británie, požadují po mně zaplatit 550 GBP, cca 16 400 Kč dle kurzu na adresu kanceláře jejich zprostředkovatele, prý poplatek za povolení k transakce. Povinnost každého mimo spojeného království Velké Británie, stačí jen adresa, bez čísla účtu, peníze mám odeslat pomocí MONEYGRAMU nebo RIA, kopii o zaplacení pak emailem a číslo mého bankovního účtu v České republice a poté mi výhra bude vyplacena do 24 hodin. Chci se zeptat, jestli to není podvod. A jde to tak provést? Zdá se mi to divné, nic takového se mi ještě nestalo, děkuji předem za informaci.

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, kdy Vás kontaktujte neznámý cizinec a slíbí Vám zbohatnutí (výhra v loterii, dědictví, dar, atd.). Před vyplacením peněz po Vás jménem banky, notáře, advokáta či přepravní společnosti požaduje zaplacení menší částky. Podvodník by z Vás takto jen tahal peníze a sám by Vám žádné nikdy neposlal. 

K

#15035, Kamarádka mě obrala o 9 000 Kč, Podvod, 9.8.2021

Dobrý den, kamarádka mi psala na instagramu, že nutně potřebuje 9 000 Kč a něco si vymyslela. Peníze jsem ji tedy poslala na účet a ona po týdnu přestala reagovat. Zprávy kde mě o půjčku žádá smazala a teď mi píše to, že si myslela, že je to dárek. Bohužel v poznámku k transakci jsem napsal “pro Kamarádku X od kamaráda Y”. Bude mít nějakou cenu to řešit s policii případně s advokátní kanceláří? Bohužel nikde není už záznam o tom, že by slíbila, jak peníze vrátí a teď je to trochu tvrzení proti tvrzení. Děkuji

Dobrý den,

to tedy nemáte moc dobré kamarády, když Vás jsou schopni takto obrat i o relativně nízkou částku. Podvod nahlaste Policii ČR a domáhejte se navrácení peněz též v civilním řízení. Určitě by to šlo kvalifikovat minimálně jako bezdůvodné obohacení. 

Články o Advokát

Podnikatelský účet – zdarma pro OSVČ, či s poplatky jako firmy?

Podnikatelský účet – zdarma pro OSVČ, či s poplatky jako firmy?

11.9.2021, Běžný účet

…ehled! Zákon také definuje několik profesí, kterémusejí mít zřízen speciální podnikatelský účet, tzv. běžnýúčet profesní. Najdememezi nimi notáře, advokáty, lékaře, soudní exekutory, pojišťovacízprostředkovatele a další. Co se týká ostatních OSVČ, česká legislativanestanovuje jednoznačnou pov…

Stavební řízení bude rychlejší. Poslanci schválili nový stavební zákon

Stavební řízení bude rychlejší. Poslanci schválili nový stavební zákon

28.7.2021, Reality

…sů. Podmínkou je nicméně zajištění přechodudostatečného počtu kvalitních úředníků a organizační zajištění této soustavy,”upozornil ve svém článku  advokát PavelČerný z kanceláře Frank Bold Advokáti, která spolupracovala na původním návrhunového zákona. Vše vyřídíte on-lineVýraznou novinkou je…

Jak získat hypotéku pro OSVČ

Jak získat hypotéku pro OSVČ

6.5.2021, Hypotéka

…edpoklad, že reálné náklady na paušální hodnotu nedosáhnou. Všechny bankypřitom zvýhodňují takzvaná svobodná povolání, jako jsou napříkladprávníci/advokáti, IT specialisté, lékaři, architekti a další. Výhody a nevýhody hypotéky pro OSVČ a určení příjmů pomocívýdajového paušáludíky vysokým odp…

Pojištění odpovědnosti pro podnikatele: proč na něj myslet a jak ho nastavit

Pojištění odpovědnosti pro podnikatele: proč na něj myslet a jak ho nastavit

29.3.2021, Pojištění

…štění profesníodpovědnosti dokonce povinné. Týká se to povolání, u kterých mají případnéchyby opravdu závažné následky. Jsou to například: lékaři, advokáti a notáři, architekti, daňoví poradci nebo pojišťovacízprostředkovatelé. Tedy profese, u kterých může každá chybapřinést vážné zdravotní n…

4 možnosti, jak na prodej domu nebo bytu s hypotékou

4 možnosti, jak na prodej domu nebo bytu s hypotékou

4.12.2020, Hypotéka

… ceny poputujerovnou k poskytovateli. A kolik dostanete vy. Zároveň se s kupujícím domluvte, jakýmzpůsobem vše zaplatí. Nejbezpečnější bývá využít advokátní, notářskou nebobankovní úschovu. Poté podepište kupní a také úschovní smlouvu.Kupující pak převede peníze určené pro vás do úschovy a pr…Banky v ČR