Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Advokát

Advokát


Definice Advokát

Je právník zapsaný u advokátní komory, jehož činnost spočívá především v poskytování právního poradenství, sepisování smluv nebo zastupování v právních sporech, ale i při jiném právním jednání. Aby mohl advokát advokacii vykonávat, musí mít zejména magisterské právnické vzdělání a musí složit advokátní či obdobnou právnickou zkoušku. Za svou činnost je klientovi odpovědný a v případě nesprávného postupu je povinen nahradit klientovi škodu.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.59 %

Dotazy v poradně k Advokát

ZK

#14862, Insolvence, Exekuce a insolvence, 19.7.2021

Dobrý den, soud mi 16.6. 2021 povolil osobní bankrot a advokát který mi vypracoval návrh mi poslal odkaz na můj profil lustrované osoby v insolvenčním rejstříku, kde mohu sledovat průběh insolvence. V oddílu P se mi prakticky okamžitě objevilo 9 exekucí, které jsou proti mně vedeny. A od té doby nic. Přitom jiný exekutor vede jiné další exekuce a kromě toho mám nesplacené úvěr u banky. Zajímá mne, kdy se v mém profilu objeví další přihlášky, protože bych chtěl vědět, kolik vlastně činí moje dluhy. Díky

Dobrý den,

po předběžném schválení oddlužení a přidělení ins. správce bude vypsán termín pro přihlášení pohledávek (obvykle 60 dnů). Po konci této lhůty ins. správce přihlášené pohledávky přezkoumá a zamítne neoprávněné požadavky. V tento moment budete vědět, kolik pohledávek bylo přihlášeno a akceptováno (nemusí se však jednat o kompletní výčet všech dluhů, neboť třeba ne všichni věřitelé přihlásí své pohledávky). 

IL

#14511, Kamarád na mě chce něco přepsat, Podvod, 9.6.2021

Dobrý den, mám známého, který by přepsal darovací smlouvu, ale háček je v tom, že je to zřejmě i s dluhy, které chce splatit ze zdrojů, které má pozastavené. Je to asi velké riziko, ale jak zjistit, že to tak je jak říká? Vypadá že má přehled a vše chce dělat přes notáře a advokátku. Když na mne přepíše dar. smlouvu, přepíše taky dluhy? Nebo se to dá napsat tak, aby nebyly dluhy na mne?

Dobrý den,

proč by Vám kamarád měl chtít darovat svůj majetek, když má sám velké dluhy? To nedává žádný smysl. Takto se podvodníci zbavují předlužených společností, které přepisují na nic netuší oběti (Vás). 

E

#14296, Návrh na oddlužení, Exekuce a insolvence, 19.5.2021

Dobrý den, mám dotaz ohledně platby advokátce. Domluvila jsem si schůzku s advokátkou, ohledně posouzení zda mám vstoupit do insolvence. Schůzka trvala hodinu. Do telefonu mi pak řekla, že budu celkem za schůzku a cestovné - kdy dojela advokátka ke mně domů platit 9 000 Kč. Nemám peníze na uhrazení této pro mě vysoké částky. Jak mám celou situaci řešit? Až nyní jsem se dozvěděla, že existují dluhové poradny, které sepisují návrh zdarma. S advokátkou nemám uzavřenou žádnou smlouvu, částku k úhradě mi řekla telefonicky. Jak mohu celou situaci dále řešit, advokátce jsem předala také veškeré dokumenty k dluhům. Mohu si teď dát sepsat návrh na povolení oddlužení v neziskovce zdarma? V takovém případě nevím co dělat s dlužnou částkou advokátce 9 000 Kč. Děkuji za radu.

Dobrý den,

advokát Vám musí sdělit cenu svých služeb předem (nikoliv ex-post). V tomto případě vidím pochybení na straně advokáta, který si s Vámi hodinu povídá a bez předchozího upozornění na extrémně vysokou cenu svých služeb pak požaduje 9 000 Kč. Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc u jiného právníka a tomuto se bránit. Některé neziskovky sice nabízejí sepsání návrhu na oddlužení zdarma, ale jejich kapacita je velmi omezená (může to trvat déle, i několik měsíců). 

JC

#14157, Jak sepsat plnou moc?, Běžný účet, 6.5.2021

Dobry den, manžel po mrtvici je špatně chodící, do banky by došel s problémy. Má peníze v KB na již zaniklém účtu a potřebuje je převést na jiný účet. V bance mi řekli, že musím mít plnou moc na finanční služby, ale žádný formulář mi nenabidli a na internetu nic nemohu najít. Můžete mi prosím poradit jak plnou moc sepsat?

Dobrý den,

doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc (advokát nebo notář Vám za úplatu plnou moc připraví a ověří podpisy). Plná moc pro banku musí mít vždy ověřený podpis zmocnitele.

J

#13561, Insolvence, Exekuce a insolvence, 21.3.2021

Dobry den, mam insolvenci od 2018, zacali mi strhavat prve 2 500 Kc, pak to navysili na 2 700 Kc. Byl jsem na Uradu prace, mel jsem invalidni duchod 1. stupne. Strhavali mi cely rok 2019, mel jsem plny duchod, pul roku mi strhavali 4 200 Kc, mel jsem duchod 13 600 Kc. Pak se navysoval, do ted platim. Podali jsme s advokaty ten osobni bankrot, dluh cinil 160 600 Kc. Dali jsme s advokaty castku 88 600 Kc, spocitali mi zivotni minimum plus naklady, bylo mi vse schvaleno a byl mi pridelen insolvencni spravce. Chci se zeptat, mam zaplaceno 106 000 Kc. Ptal jsem se pana spravce a on mi rekl, ze tam mam zaplaceno jen 43 000 Kc. Ptal jsem se na socialce a ti mi rekli, ze penize posilaji jemu. Volal jsem na ministerstvo a ti mi rekli, ze tam poslal 43 000 Kc. Mam ho dat k soudu? Dekuji.

Dobrý den,

z vašich splátek se automaticky odečítá odměna insolvenčního správce (min. 1 100 Kč měsíčně). Dále jste hradil náklady na přezkum pohledávek a odměnu advokátů za podání návrhu na oddlužení. Pokud Vám bylo sraženo 106 000 Kč, reálný úmor dluhu bude nižší (rozdíl tvoří výše zmíněné náklady a odměny). Jinak insolvenci splácíte celých 5 let nehledě na případné splacení částky, kterou jste si stanovil jako cíl v návrhu na oddlužení (88 600 Kč). Pro dřívější ukončení insolvence by bylo třeba splatit 100% přihlášených pohledávek (160 600 Kč).

Články o Advokát

Jak získat hypotéku pro OSVČ

Jak získat hypotéku pro OSVČ

6.5.2021, Hypotéka

…edpoklad, že reálné náklady na paušální hodnotu nedosáhnou. Všechny bankypřitom zvýhodňují takzvaná svobodná povolání, jako jsou napříkladprávníci/advokáti, IT specialisté, lékaři, architekti a další. Výhody a nevýhody hypotéky pro OSVČ a určení příjmů pomocívýdajového paušáludíky vysokým odp…

Pojištění odpovědnosti pro podnikatele: proč na něj myslet a jak ho nastavit

Pojištění odpovědnosti pro podnikatele: proč na něj myslet a jak ho nastavit

29.3.2021, Pojištění

…štění profesníodpovědnosti dokonce povinné. Týká se to povolání, u kterých mají případnéchyby opravdu závažné následky. Jsou to například: lékaři, advokáti a notáři, architekti, daňoví poradci nebo pojišťovacízprostředkovatelé. Tedy profese, u kterých může každá chybapřinést vážné zdravotní n…

4 možnosti, jak na prodej domu nebo bytu s hypotékou

4 možnosti, jak na prodej domu nebo bytu s hypotékou

4.12.2020, Hypotéka

… ceny poputujerovnou k poskytovateli. A kolik dostanete vy. Zároveň se s kupujícím domluvte, jakýmzpůsobem vše zaplatí. Nejbezpečnější bývá využít advokátní, notářskou nebobankovní úschovu. Poté podepište kupní a také úschovní smlouvu.Kupující pak převede peníze určené pro vás do úschovy a pr…

Jak probíhá čerpání hypotéky na výstavbu a na koupi nemovitosti

Jak probíhá čerpání hypotéky na výstavbu a na koupi nemovitosti

31.10.2020, Hypotéka

…domuči bytu je čerpání jednorázové. Banka vám tedy domluvenou částku pošlenajednou. Peníze můžou jít: na účet prodejce uvedený v kupnísmlouvě, do advokátní či notářské úschovy nebo do bankovní úschovy. Záleží na podmínkách stanovených v kupní a vúvěrové smlouvě. Na čerpání hypotéky pak máte …

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

18.9.2020, Hypotéka

…podobný jako v případě, že na domě či bytu žádný úvěr neleží. Pokaždé vásčekají stejné kroky. Jsou to zejména: Sepsání smlouvy (ideálně u notářeči advokáta). Zapsání věcných břemen dokatastru. Vyplacení dalších sourozenců. Sepsání smlouvyI když se může zdát, že u darování nemovitostidětem je …Banky v ČR