Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Advokát

Advokát


Definice Advokát

Je právník zapsaný u advokátní komory, jehož činnost spočívá především v poskytování právního poradenství, sepisování smluv nebo zastupování v právních sporech, ale i při jiném právním jednání. Aby mohl advokát advokacii vykonávat, musí mít zejména magisterské právnické vzdělání a musí složit advokátní či obdobnou právnickou zkoušku. Za svou činnost je klientovi odpovědný a v případě nesprávného postupu je povinen nahradit klientovi škodu.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.58 %

Dotazy v poradně k Advokát

P

#11261, Prodej nemovitosti a advokátní úschova, Reality, 17.9.2020

Dobrý večer, prodávám nemovitost. Kupující bude řešit částečnou úhradu hypotékou. Advokát kupujícího nepovažuje "Advokátní úschovnu " za bezpečnou pro svého klienta. Prosazuje "Svěřeneckou smlouvu", se kterou jako prodávající nemohu souhlasit. Zdůvodňuji to tím, že kupující přestává být dlužníkem a musím spoléhat na "důvěryhodnost" advokáta. Co kdyby? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

úschova peněz při prodeji nemovitosti se běžně řeší přes notářskou nebo advokátní úschovu. Nemá-li kupující důvěru ve Vámi vybraného advokáta, nechť si vybere nestranného notáře. Ohledně typu smlouvy (Smlouva o úschově nebo Svěřenecká smlouva) - více záleží na obsahu smlouvy než na jejím názvu, nicméně důležité je, abyste měl z právního provedení prodeje nemovitosti dobrý pocit a jistotu, že vše proběhne tak jak má. Pokud kupující trvá na podmínkách které jsou pro Vás neakceptovatelné, kupní smlouvu s ním nepodepisujte.

M

#11231, Hypotéka a Smlouva o úschově, Hypoteční poradna, 15.9.2020

Dobrý den, je nutné při žádosti o hypotéku mít uzavřenou Smlouvu o svěření finančních prostředků mezi advokátem a smluvními stranami smlouvy, nebo stačí v Kupní smlouvě informace, že prostředky budou uloženy v Advokátní úschovně? Děkuji za odpověď. 

Dobrý den,

Kupní smlouva a Smlouva o úschově se obvykle podepisují v jednu chvíli (data z jedné smlouvy vstupují do druhé, je to praktické). Banka ze smluv potřebuje vyčíst, kam má poslat peníze (Vámi načerpanou hypotéku). Číslo účtu advokátní či notářské úschovy se obvykle uvádí ve Smlouvě o úschově. Taktéž ji budou zajímat podmínky úschovy a budete muset bance doložit, že jste jako první poslal do úschovy část peněz z vlastních zdrojů (neposkytuje-li Vám banka úvěr za celou kupní cenu v případě ručí ještě jinou než kupovanou nemovitostí).

#11192, Insolvence, Exekuce a insolvence, 10.9.2020

Dobrý den, jsem rok na rodičovské dovolené a s přítelem bydlíme v malém městečku v novostavbě. Byt je napsaný na nás na oba, jinak nevlastníme žádný majetek. Žádám o insolvenci. Bylo mi řečeno od advokátky, že je nějaká novela a pokud v tom bytě bydlíme a nemáme jiný majetek, že nám (respektive mně tu mou polovinu) nemohou vzít. Ale pak zase říká, že by nám ho vzít mohli. Jak to prosím tedy je? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o způsobu řešení insolvence (zpeněžení majetku a/nebo splátkový kalendář) rozhoduje soud na návrh insolvenčního správce s ohledem na vaše majetkové poměry, výši přihlášených pohledávek, očekávanou míru splacení dluhů splátkovým kalendářem, atd. O zpeněžení zajištěné nemovitosti rozhoduje zajištění věřitel (může k tomu dojít kdykoliv). O nemovitost v insolvenci přijít můžete ale nemusíte. 

L

#11083, Jak požádat o insolvenci?, Exekuce a insolvence, 31.8.2020

Dobry den, jiz 10 let splacim z duchodu exekuce, jenzee neubyvaji uroky, porad rostou. Chtela bych pozadat o insolvenci ale nevim jak a kde.

Dobrý den,

nestíháte-li splácet své půjčky či jiné exekučně vymáhané závazky, je insolvence dobrým řešením. Žádost o insolvenci Vám za úplatu sepíše oprávněná osoba (např. advokát nebo notář) a podá ji k soudu. 

M

#10997, Insolvence, Exekuce a insolvence, 18.8.2020

Dobrý den, kam se můžeme obrátit? Je to ohledně zaměstnance, který měl insolvenci, kterou nedodržel. Na kterého insolvenčního správce, který by mu pomohl? Děkuji

Dobrý den,

pokud váš zaměstnanec porušil podmínky insolvence a osobní bankrot mu byl ukončen, pak je jediným řešením o insolvenci požádat znovu. Žádost o insolvenci Vám za úplatu sepíše oprávněná osoba (např. advokát). 

Články o Advokát

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

18.9.2020, Hypotéka

…podobný jako v případě, že na domě či bytu žádný úvěr neleží. Pokaždé vásčekají stejné kroky. Jsou to zejména: Sepsání smlouvy (ideálně u notářeči advokáta). Zapsání věcných břemen dokatastru. Vyplacení dalších sourozenců. Sepsání smlouvyI když se může zdát, že u darování nemovitostidětem je …

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

26.5.2020, Komerční sdělení

…solvenčního řízení. Vzhledem k vysoké výšizálohy a předejití případnému zamítnutí návrhu, je dobré svěřit zpracováníinsolvenčního návrhu do rukou odborníka. Mgr. Veronika Kapounová za tým kanceláře insolvenčního správce aadvokáta JUDr. Ing. Pavla Fabiana

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

20.11.2019, Pojištění

…vědnosti podnikatele má smysl pouze pro OSVČ. Apro některé je dokonce předepsané zákonem. Týká se to například: lékařů účetních a daňových poradců advokátů a notářů nebo soudních znalců Tedy povolání, ve kterých může snadno vzniknout vysoká školana majetku nebo dokonce na zdraví. Vyplatí se a…

Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

13.1.2019, Osobní a rodinné finance

…at sám, má-li magisterské vzdělání v právnímči ekonomickém oboru. V opačném případě musí vyhledat odbornou asistenci.Návrh za úplatu sepíše notář, advokát, soudní exekutor, insolvenční správce čitzv. akreditovaná osoba. Výše poplatku zasepsání a podání návrhu na oddlužení k soudu je regulová…

Průběh realitní transakce

Průběh realitní transakce

29.8.2018, Reality

… zaplacení rezervačního depozita. Podpis kupní smlouvy Obdobný proces seopakuje u podpisu kupní smlouvy. Pokud se s klienty nedomluvíme jinak, našeadvokátní kancelář vyhotoví kupní smlouvu a smlouvu o úschově kupní ceny. Tyjsou následně zaslány oběma stranám k odsouhlasení a případném zanesen…Banky v ČR