Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění GAP

GAP


Definice GAP

Je pojištění aktuální ceny vozu v den koupě, která je při pojistné události neměnná a nemá na ní vliv stáří ani opotřebení. Z pravidla se sjednává na nové vozy nebo vozy maximálně se stářím 2 let.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k GAP

M

#11080, Havarijní pojištění a povinné ručení, Pojištění, 31.8.2020

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně postupu pojišťovny při likvidaci pojistné události. 29.7. jsem měla na parkovišti malou nehodu, u které asistovala i Policie. Řízení policie bylo uzavřeno jako zavinění 50:50. Vše jsem okamžitě nahlásila na svou i pojišťovnu protistrany. Bohužel likvidátor v rámci "šetření času" chtěl zaslat fotografie poškození mého vozu. Z fotek do dvou dnů rozhodl o totální likvidaci, zároveň mi zaslal protokol, kde byla vypsaná výbava mého vozu, ale víc jak polovina věcí tam nebyla vypsaná a hned chtěl zaslat všechny doklady od vozu. S likvidací jsem nesouhlasila neboť je poškozený pravý přední blatník, pravé přední i zadní dveře. Za cca dva dny se mi ozval další člověk z pojišťovny, abychom zaslali rozpočet oprav, to jsme učinili 15.8., ale bohužel do dnešního dne žádná odezva a nevím jak dále postupovat. Když jsem sama kontaktovala pojišťovnu, byla jsem upozorněna abych raději nikoho neuháněla. Za případnou odpověď velice předem děkuji. 

Dobrý den,

obvyklá reakční doba může být až 30 dnů, tedy pokud jste pojišťovně dodala vyžádané podklady 15/8, vyčkejte do 15/9. Nevím o jak staré auto se jednalo a jak byla vyčíslena škoda (nad 100 000 Kč, jestli byla přivolána Policie ČR?), ale pojišťovny Vám nemohou vyplatit více než zůstatkovou hodnotu vozidla (proto možná bylo rozhodnuto o totální likvidaci - resp. v této cenové relaci by bylo možné dohodnout opravu). 

K havarijnímu pojištění je možné sjednat i připojištění GAP, v rámci kterého je možné v případě totálních škod vyplatit pojistné plnění v plné výši pořizovací ceny vozu. Doporučuji náš článek 7 největších mýtů a omylů, které kolují o havarijní pojištění.

E

#7779, Dostanu hypotéku se zahraničním příjmem?, Hypoteční poradna, 20.10.2019

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla, jaké jsou možnosti, popřípadě co je nutné udělat, abych mohla získat hypotéku v ČR pokud žiji a pracuji 2. rokem na pracovní smlouvu v Singapuru (trvalé bydliště mám ale prozatím napsané u rodičů v ČR). Je mi 29 let, vydělávám min. 50 - 70Kč tisíc čistého měsíčně (dle odměn) a uvažuji o koupi bytu v ČR s částečným hypotečním úvěrem. Zajímá mě, zda bych vůbec měla nárok na hypotéku se zahraničním příjmem už teď a nebo jestli musím počkat až se jednou vrátím do ČR a najdu si práci zde. Momentálně mi plat chodí na můj zahraniční účet, kde spořím. Jakkékoliv výpisy, důkaz o pracovní smlouvě není poroblém doložit. Popřípadě bych mohla přeposílat plat a spořit na účtu, který mám u Air Bank. Děkuji moc za radu.

Dobrý den,

jedinou podmínkou přes kterou nejede vlak je ručit bance za hypotéku nemovitostí na území ČR. Zahraniční příjem (resp. příjem v jiné měně než úvěr) je komplikací, ovšem nikoliv nepřekonatelnou. Bude se jednat o tzv. cizoměnovou hypotéku. Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří s Vám vše projdou a navrhnou nejlepší možné řešení.

MK

#3667, Zahraniční platby a výběry z bankomatů, Běžný účet, 29.6.2017

Dobrý den, mám dvě otázky: Potřebuji posílat prostředky v CZK, občas v EUR nebo USD do Indonésie, v částkách kolem 40-50 000 CZK/měs. Většina prostředků se v Indonésii vybírá kartou z bankomatu v rupiích (do deseti výběrů měsíčně), občas je potřeba převést platbu někomu na indonéský bankovní účet (mají tam jen indonéské národní banky). Potřebuji banku, kde mohu zřídit jeden, nebo lépe dva účty, a to tak, aby na jeden mohly přicházet prostředky (vědecké granty) a z druhého byly možné bezpoplatkové výběry kartou nebo na pobočce v Indonésii. Potřebuji k účtu minimálně dvě platební karty (lépe víc), jednu pro ČR a druhou do Indonésie. Potřebuji nastavit účet takovým způsobem, aby veškeré s výše uvedenými převody spojené poplatky, byly co nejnižší nebo nulové a ideálně předem známé (vedení účtu, výběry kartou v zahraničí, více karet k účtu, kontokorent, mezinárodní převod, převodní kurz). Druhá otázka je: které banky v ČR umí přijmout příchozí platbu ze Singapuru (Singapurský dolar)? Děkuji za odpovědi

Dobrý den,

nejlevnější zahraniční platby má Air Bank (100 Kč), vedení účtu a ostatní tuzemské transakce zdarma a bez podmínek, k účtu je možné mít více karet. Nejlevnější výběry kartou z bankomatu v zahraničí má Equa bank (9 Kč), vedení účtu a ostatní tuzemské transakce taktéž zdarma, k účtu je pouze jedna karta. Obě banky mají dobré kurzy. 

Všechny banky umí přijmout jakékoliv platby ze zahraničí. Je-li měna příchozí platby odlišná od měny účtu (např. SGD platba na CZK účet), dojde k automatickému přepočtu na CZK kurzem banky ze dne připsání platby. Účet vedený přímo v SGD žádná tuzemská banka nenabízí.  

N

#2999, V SGD do Singapůru, Platba, 25.8.2016

Dobrý den, existuje nějaká možnost, jak zaslat bezhotovostně peníze ve měně SGD (singapurský dolar)? Máme účet jak v ČR, tak na Slovesku, rádi bychom posílali pravidelně platby v rámci obchodní činnosti z účtu vedeného na Slovensku na účet v Singapuru, ale internetbanking tuto měnu nenabízí. Existuje nějaká banka, která umožňuje bezhotovostní platbu přímo v měně SGD? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

obávám se, že takto unikátní měnu pro středoevropský region žádná tuzemská banka standardně nenabízí. Můžete zkusit oslovit Deutsche Bank a podobné zahraniční pobočky bank, které nabízejí služby především větším nadnárodním firmám - zde určitě budou umět i SGD (a nechají si to patřičně zaplatit). Jinak obecně kontrakty s Asií jdou běžně dohodnout i v USD nebo EUR.

Články o GAP

7 největších mýtů a omylů, které kolují o havarijním pojištěním

7 největších mýtů a omylů, které kolují o havarijním pojištěním

31.8.2020, Pojištění

…kud jste si tedy před dvěma roky pojistili auto napůl milionu, nyní dostanete třeba jen 400 000 korun. Pomoci vám dokáže připojištění označované jakoGAP. Díky němu vám pojišťovna doplatí i částku do pořizovací hodnoty auta. Jenmusíte počítat ještě se sjednanou spoluúčastí. A samozřejmě platí, že …Banky v ČR