Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Investiční životní pojištění

Investiční životní pojištění


Definice Investiční životní pojištění

zde již příliš nejde o životní pojištění samotné, ale především o investice na kapitálovém trhu (nejčastěji partnerský fond pojišťovny), extrémně nevýhodný produkt díky vysokým poplatkům za správu aktiv, ze kterého bude díky vysoké provizi za sjednání benefitovat leda váš finanční poradce – tomuto se vyhněte obloukem!


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Investiční životní pojištění

JP

#7383, Jak zrušit pojištění?, Pojištění, 27.8.2019

Dobrý den, během manželství jsme si u České podnikatelské pojišťovny zařídili v rámci jedné smlouvy Investiční životní pojištění OK1 PLUS pro mě, manžela a obě naše děti. Po rozvodu bych chtěla já tuto pojistku pro mě zrušit (pro manžela i děti pojistku rušit nechceme). Jak to můžu udělat? Děkuji.

Dobrý den,

navštivte nejbližší pobočku ČPP a požádejte o zrušení pojištění pro Vaši osobu (se zachováním pojištění pro manžela a děti).

KJ

#3953, Životní pojištění, Pojištění, 26.10.2017

Mám u vás životní pojištění a chci jej aktualizovat.

Dobrý den,

patrně se jedná o omyl, nejsme vaše pojišťovna, ale poradenský portál. V této záležitosti doporučuji kontaktovat přímo pojišťovnu, u které máte životní pojištění sjednáno. U životního pojištění důrazně doporučujeme mít kryté pouze riziko úmrtí či trvalých následků. Naopak "riziko dožití se důchodu", na které často mnozí finanční poradci rádi sjednávají kapitálové či investiční životní pojištění, nedoporučuji (je pro Vás extrémně nevýhodné, na penzi lze spořit i jinak a mnohem výhodněji). 

M

#2464, Falešně sjednaný produkt, Podvod, 30.1.2016

Dobrý den, v České spořitelně mi byl doporučen program Za důvěru. Bylo sděleno, že si budu spořit měsíčně nějakou částku, kterou můžu kdykoli vybrat. Až doma jsem si smlouvu řádně přečetla a zjistila jsem, že jsem podepsala smlouvu o invest. službách. Nebyla jsem seznámená s žádným nákupem cenných papírů. Je to moje chyba, že jsem si papíry celé vklidu nepřečetla, ale chci se zeptat, co tato smlouva přesně obnáší. Děkuji za odpověď. Magda

Dobrý den,

já se Vám osobně divím, proč vůbec jste klientem banky, která na Vás zkouší tyto triky.

Program ČS "Za důvěru" je o tom, že když si na svůj běžný účet necháte zasílat výplatu a ještě budete využívat u ČS jiný produkt, dostanete slevu z poplatku za měsíční vedení účtu. V tomto případě Vám paní za přepážkou vnutila investiční služby nebo investiční životní pojištění - dva vůbec nejhorší produkty, které by si dobrovolně nikdo nesjednal (jsou extrémně nevýhodné) - jenže přepážkoví pracovníci za ně mají vysoké bonusy, tak zkouší tyto triky.

Doporučuji následující postup:

1) otevřete si účet u jiné banky, která Vám běžný účet povede zcela zdarma a bez podmínek (nejlepší je Equa Bank, následuji Fio Banka a Air Bank). Kromě běžného účtu si zřiďte i spořící účet na úspory (bez výpovědní lhůty u Equa Bank např. s úrokem 1-1,5%, Air Bank 0,9-1,5%)

2) zrušte účet i onen investiční produkt u ČS a máte již napořád pokoj od poplatků a podobných špinavých triků. 

Do investic se může pustit jen velmi finančně zdatný jedinec, tedy pro 99% běžné populace to není vhodný produkt. Když už investicím rozumím, investuji osobně na kapitálovém trhu, nikoliv přes fondy a pojistky bank, které jsou svoji poplatkovou politikou velmi nevýhodné. Mimochodem, investice jsou vždy během na dlouhou trať - min. na několik let. Peníze sice můžete vybrat kdykoliv (a tím investici ukončit), ale pokud tak učiníte v nevhodnou dobu, můžete přijít také až o téměř celé své úspory.

Obecně se vyvarujte všech "zaručeně dobrých" rad od finančních poradců a přepážkovým pracovníků. Ti myslí na své, nikoliv na Vaše, blaho (z každého sjednaného produktu mají provizi, čím horší produkt, tím vyšší provize). Je to to samé, jako si koupit zázračné hrnce na tzv. předváděcí akci za 30 000 Kč od tzv. šmejdů.

AH

#1736, Dotaz na pojištění, Pojištění, 8.1.2015

Dobry den, mam u vasi spolecnosti Flexi životní pojišťéní s připojišténím k pracovní neschopnosti. Tohle pripojišténí jsem čerpala v prvni poloviné loňskeho roku, ale vzhledem ke špatne diagnoze, kterou mi napsala doktorka, mi nebylo vše proplaceno.Jak mohu ovlivnit toto pochybeni? A zadam o zaslani seznamu nemoci, které neproplácíte, protože na tuto skutečnost jsem nebyla upozornéna pri zakládání připojišténí. Naopak jsem byla ubezpečena, že častka na den x pocet dní mi bude vždy vyplacen. Chci vaše vysvétlení, protože mi to připadá jako klamání klienta. Předem dekuji za odpovéď.

Dobrý den,

nejsme vaše pojišťovna, jsme pouze poradenský portál - kontaktujte přímo pojišťovnu či zprostředkovatelskou firmu, která Vám pojistku sjednala. Nicméně obecně, výplata pojistného plnění u životního pojištění je vždy vázána na přesnou diagnózu stanovenou lékařem. Pokud tedy lékař stanovil špatnou diagnózu, bude třeba se obrátit přímo na lékaře a žádat nápravu u něj. Po korekci diagnózy bude pojišťovna schopna korigovat výplatu pojistného plnění.

Dále připomínám, že kapitálové/investiční životní pojištění je velmi špatný produkt, hraničící s podvodem na lidech. Je to tak špatný produkt, že by si ho nikdo nesjednal dobrovolně - proto mají poradci nutící takto špatné produkty klientům z každé uzavřené pojistky obrovské provize.

O

#1281, Dotaz v bankovní poradně, , 5.3.2014

Dobrý den, chci v pobočce KB založit investiční životní pojištění Vital Invest DUO (jednorázový vklad), kdy poskytovatelem tohoto produktu je Komerční pojišťovna. Vztahuje se na tyto vklady pojištění na 100% hodnoty jako na peníze uložené v bance? Jaká rizika zde mohou nastat? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nikoliv, životní pojištění není předmětem pojištění vkladů. Krachu životního pojištění KB bych se neobával, nicméně důrazně nedoporučuji si jakýkoliv produkt životního pojištění/investičního životního pojištění/kapitálového životního pojištění sjednávat - jedná se o zcela nejhorší produkty na trhu, které jsou v podstatě zcela neprodejné a sjednané je má jen minimum lidí, kterým to bohužel natlačili finanční poradci (z takto špatného produktu mají gigantické provize, proto Vám zrovna tento produkt směle doporučí každý finanční poradce). ČNB dokonce zakázala prezentaci tohoto produktu jako vhodného pro spoření/uložení peněz. 

Reálně se po provedení vkladu strhnou velké provize a poplatky (to Vám nikdo otevřeně nepřizná) a na nulu se dostanete po 5-10 letech. Až od této chvíle může (ale nemusí) nastat nějaké malé zhodnocení. 

Petr JermářBanky.cz

Pojištěné vklady

  • Běžné účty v české nebo cizí měně fyzických a právnických osob
  • Spořicí účty v české nebo cizí měně fyzických a právnických osob
  • Termínované účty v české nebo cizí měně fyzických a právnických osob
  • Vkladové účty v české nebo cizí měně fyzických a právnických osob
  • Vkladní knížky v české nebo cizí měně fyzických a právnických osob

Nepojištěné vklady

  • Směnky a cenné papíry (např. akcie, dluhopisy, podílové listy)
  • Vklady bank (mezibankovní vklady), finančních institucí (např. investičních společností, penzijních fondů, podílových fondů, pojišťoven), zdravotních pojišťoven a státních fondů. Pojištění vkladů se tedy nevztahuje na důchodové spoření, doplňkové penzijní spoření, životní pojištění a kapitálové pojištění.
  • Podřízené dluhy (vklady, které je pojištěná instituce oprávněna zčásti zahrnout do svého kapitálu)

Články o Investiční životní pojištění

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

8.4.2020, Pojištění

…ětší jistotuzhodnocení peněz než u investičního životního pojištění, které vám nic z tohogarantovat nedokáže. Pozor na kvalitu pojištěníInvestiční životní pojištění má ještě jednunevýhodu – je u něj potlačená pojišťovací stránka. Nemůžete se na něj protospolehnout pokaždé…

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

27.1.2020, Pojištění

…ího spoření. Zrušení státní podpory loni na podzim navrhlšéf sněmovního podvýboru pro ochranu spotřebitele Patrik Nacher. Vadí mu, že jeinvestiční životní pojištění spojené se spoustou žalob. Jejich důvod? Například to, že řada smluvtéměř neplní pojišťovací funkci. A v da…

Pojišťovnický slovník

Pojišťovnický slovník

18.11.2016, Pojištění

…škod zpojištění, u kterých by nebylo ekonomicky výhodné šetřit, ohodnocovat a proplácet škodu (např. 1 000 Kč pro havarijní pojištění) Investiční životní pojištění:zde již příliš nejde o životní pojištění samotné, ale především o investice na kapitálovém trhu (nejčastěji…

Zrušit podporu stavebního spoření – ihned!

Zrušit podporu stavebního spoření – ihned!

1.11.2011, Politika

Stavební spoření lze dnes bezesporu prohlásit za jeden z největších podvodů na lidech (podobně jako kapitálové či investiční životní pojištění, spořící produkty pro kojence, etc., ale o tom jindy). Ze všech stran neustále slýcháme, že se jedná o nejvýhodnější spořící prod…Banky v ČR