Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Investiční životní pojištění

Investiční životní pojištění


Definice Investiční životní pojištění

zde již příliš nejde o životní pojištění samotné, ale především o investice na kapitálovém trhu (nejčastěji partnerský fond pojišťovny), extrémně nevýhodný produkt díky vysokým poplatkům za správu aktiv, ze kterého bude díky vysoké provizi za sjednání benefitovat leda váš finanční poradce – tomuto se vyhněte obloukem!


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Investiční životní pojištění

LS

#10747, Pojistné plnění z životního pojištění, Pojištění, 21.7.2020

Dobrý den, syn má Investiční životní pojištění a nyní měl úraz. Jak má postupovat pro plnění? Telefonní kontakt na nejbližší pobočku nikde není uvedený. Děkuji

Dobrý den,

nahlaste své pojišťovně tuto pojistnou událost (úraz) a vyčkejte na další instrukce (co bude chtít pojišťovna doložit, např. lékařkou zprávu, atd.). 

PH

#10474, Investiční životní pojištění, Pojištění, 18.6.2020

Zdravím, včera jsem poslal dotaz ohledně životního pojištěni a investování do ETF indexu. Chtěl jsem se zeptat, jestli se mohl ztratit nebo se jen ještě nedostal na řadu.Děkuji

Dobrý den,

Váš dotaz byl zodpovězen již včera zde.

PH

#10454, Zájem o investiční životní pojištění, Pojištění, 17.6.2020

Zdravím, chtěl bych vás poprosit o radu ohledně soukromého životního pojištění. Kterou pojišťovnu byste mi mohl doporučit? Jedna se mi o daňově uznatelnou smlouvu do 60 let věku, v rizikové části mi stačí 10 000 Kč na smrt a v investiční části bych investoval 600 Kč a zaměstnavatel 600 Kč. Jedná se mi co nejmenší počáteční poplatky za uzavření smlouvy vyjádřená v prvních 5 letech a co nejmenší správní neboli administrativní poplatky po celou dobu smlouvy. Děkuji

Dobrý den,

životní pojištění je velmi dobrý produkt na krytí rizik nemoci a úrazu, nicméně investice se obecně doporučují řešit spíše jinými produkty (např. podílové fondy, akcie, atd.). Sjednávat si životní pojištění čistě kvůli investicím nedává smysl (právě kvůli vysoké nákladovosti, kdy poplatky za sjednání produktu jsou ve výši zhruba vašich 24 měsíčních úložek). Jde-li Vám pouze o daňové osvobození pro příspěvek zaměstnavatele, pak Vám může zaměstnavatel přispívat stejné peníze na doplňkové penzijní spoření. Parlament navíc v současné chvíli projednává zrušení daňového zvýhodnění pro životní pojištění.

JP

#7383, Jak zrušit pojištění?, Pojištění, 27.8.2019

Dobrý den, během manželství jsme si u České podnikatelské pojišťovny zařídili v rámci jedné smlouvy Investiční životní pojištění OK1 PLUS pro mě, manžela a obě naše děti. Po rozvodu bych chtěla já tuto pojistku pro mě zrušit (pro manžela i děti pojistku rušit nechceme). Jak to můžu udělat? Děkuji.

Dobrý den,

navštivte nejbližší pobočku ČPP a požádejte o zrušení pojištění pro Vaši osobu (se zachováním pojištění pro manžela a děti).

KJ

#3953, Životní pojištění, Pojištění, 26.10.2017

Mám u vás životní pojištění a chci jej aktualizovat.

Dobrý den,

patrně se jedná o omyl, nejsme vaše pojišťovna, ale poradenský portál. V této záležitosti doporučuji kontaktovat přímo pojišťovnu, u které máte životní pojištění sjednáno. U životního pojištění důrazně doporučujeme mít kryté pouze riziko úmrtí či trvalých následků. Naopak "riziko dožití se důchodu", na které často mnozí finanční poradci rádi sjednávají kapitálové či investiční životní pojištění, nedoporučuji (je pro Vás extrémně nevýhodné, na penzi lze spořit i jinak a mnohem výhodněji). 

Články o Investiční životní pojištění

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

11.1.2021, Pojištění

Před několika lety patřilo investiční (apředtím kapitálové) životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díkykombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se aleobjevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší asjednávají si no…

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

8.4.2020, Pojištění

…ětší jistotuzhodnocení peněz než u investičního životního pojištění, které vám nic z tohogarantovat nedokáže. Pozor na kvalitu pojištěníInvestiční životní pojištění má ještě jednunevýhodu – je u něj potlačená pojišťovací stránka. Nemůžete se na něj protospolehnout pokaždé…

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

27.1.2020, Pojištění

…ího spoření. Zrušení státní podpory loni na podzim navrhlšéf sněmovního podvýboru pro ochranu spotřebitele Patrik Nacher. Vadí mu, že jeinvestiční životní pojištění spojené se spoustou žalob. Jejich důvod? Například to, že řada smluvtéměř neplní pojišťovací funkci. A v da…

Pojišťovnický slovník

Pojišťovnický slovník

18.11.2016, Pojištění

…škod zpojištění, u kterých by nebylo ekonomicky výhodné šetřit, ohodnocovat a proplácet škodu (např. 1 000 Kč pro havarijní pojištění) Investiční životní pojištění:zde již příliš nejde o životní pojištění samotné, ale především o investice na kapitálovém trhu (nejčastěji…

Zrušit podporu stavebního spoření – ihned!

Zrušit podporu stavebního spoření – ihned!

1.11.2011, Politika

Stavební spoření lze dnes bezesporu prohlásit za jeden z největších podvodů na lidech (podobně jako kapitálové či investiční životní pojištění, spořící produkty pro kojence, etc., ale o tom jindy). Ze všech stran neustále slýcháme, že se jedná o nejvýhodnější spořící prod…Banky v ČR