Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Neživotní pojištění

Neživotní pojištění


Definice Neživotní pojištění

označováno též jako rizikové pojištění, pokrývá rizika, u kterých není jisté, že se někdy v budoucnu realizují (majetková, úrazová, cestovní či odpovědnostní pojištění)


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Neživotní pojištění

BK

#3980, Číslo účtu Allianz, Pojištění, 30.10.2017

Komu patří účet č. 2727/2700?

Dobrý den,

tento účet patří pojišťovně Allianz a je určen pro platby pojistného za neživotní pojištění (auto, majetek, cestovní pojištění, odpovědnost, atd.).

JM

#1718, Dotaz na pojištění, Pojištění, 26.12.2014

Dobrý den, mám hypotéku (hypotrend) u České spořitelny na byt(na 15 let), k němu jsem měla mít povinně uzavřenou pojistku bytu u pojišťovny Kooperativa.Je možné změnit po sedmi letech pojištovnu a uzavŕít si stejné pojištění bytu jinde? Děkuji Matějková

Dobrý den,

toto bude chtít detailně prostudovat přímo Vaši individuální smlouvu o úvěr, jak přesně je tam povinné pojištění zakotveno. Povinnost mít pojištění u jedné předem určené pojišťovny je téměř vždy nevýhodné (banka inkasuje provizi za každou pojistnou smlouvu - o to máte dražší pojistku). Zpravidla banky vyžadují takto "povinně" pouze životní pojištění, resp. za jeho sjednání u konkrétní pojišťovny nabízejí bonus u úrokové sazby (chce to přesně spočítat, komu se to vyplatí). Neživotní pojištění (pojištění nemovitosti, resp. jeho vinkulace ve prospěch banky) je vyžadováno taktéž, ale klienti si zpravidla pojišťovnu v tomto případě mohou vybrat sami.

Zkuste tedy prostudovat, zda Vám smlouva o úvěru ukládá povinnost mít pojištění nemovitosti po celou dobu u Kooperativy.

Články o Neživotní pojištění

Víc než 71 miliard. Pojišťovny letos vybraly víc peněz než loni

Víc než 71 miliard. Pojišťovny letos vybraly víc peněz než loni

17.8.2020, Pojištění

… o 0,9 % a ve srovnání s první čtvrtinouroku dokonce o 1,8 %,“ shrnul výsledky analytik České asociace pojišťovenJaroslav Urban. Více rostlo neživotní pojištění. Životní pokulháváPojišťovnický trh letos táhlo hlavně neživotní pojištění, dokterého patří například: pojištění nemovit…

Pandemie mezi výlukami? Některé pojišťovny kvůli COVID-19 mírně ustupují

Pandemie mezi výlukami? Některé pojišťovny kvůli COVID-19 mírně ustupují

11.5.2020, Pojištění

…atím roste o 5,6%,když celkové předepsané pojistné dosáhlo úrovně 36,6 miliardy korun. Z toho naživotní pojištění připadá 11,7 miliardy a na neživotní pojištění 24,9 miliardykorun,” dodal Jedlička. Promořování? Připravte se na něj pojistkouDá se přitom čekat, že zájem o pojištění …

Pojišťovnický slovník

Pojišťovnický slovník

18.11.2016, Pojištění

…š finanční poradce – tomuto se vyhněte obloukem! Majetkové pojištění:kryje riziko poškození, zničení a odcizení movitých i nemovitých věcí Neživotní pojištění:označováno též jako rizikové pojištění, pokrývá rizika, u kterých není jisté, že se někdy vbudoucnu realizují (majetková…

Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 2. díl

Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 2. díl

9.9.2014, Aktuálně

…lednější web. Wüstenrot Nejenom stavební spořitelna, ale také hypoteční banka a univerzální pojišťovna (s oddělenými entitami pro životní a neživotní pojištění) nabízející kompletní portfolio bankovních a stavebně spořicích produktů. Velmi povedená reklama na životní pojištění Pr…

Orientujte se v pojištění 1

Orientujte se v pojištění 1

10.12.2013, Pojištění

…hybějícího pojistného či zkráceno pojistné plnění, vhorším případě bývá pojistka stornována celá bez jakéhokoliv nároku na pojistné plnění. Neživotní pojištění Sem spadá vše mimo životní pojištění. Tedy pojištění hmotného majetku (živelná událost, krádež, vandalismus, ztráta, hav…Banky v ČR