Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Pojistitel

Pojistitel


Definice Pojistitel

pojišťovna, která za úplatu převzala sjednaná rizika pojistníka


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Pojistitel

P

#13950, Insolvence, Exekuce a insolvence, 20.4.2021

Dobrý den, mám podanou žádost o oddlužení. Nevím však, zda nemám pohledávku u České kanceláře pojistitelů. Mám nějakou povinnost tuto obavu hlásit?

Dobrý den,

v žádosti o oddlužení máte povinnost uvést všechny své závazky. Stav pohledávky vůči České kanceláři pojistitelů (ČKP) doporučuji ověřit dotazem na ČKP.

A

#13658, Dětské spoření a exekuce, Spoření, 27.3.2021

Dobrý den, může exekutor obstavit účet dětského úrazového pojištění se spořením? Pojistitel je matka dítěte, na níž je exekuce. Pojištění již 10 let platí babička, jen nebylo možné uzavřít pojistku, aby pojistitelem byla právě babička. Nyní nám exekutor zrušil pojištění jako projev dobré vůle. Peníze jsou ale pro dítě a na dítě není exekuce a ani dítě si pochopitelně nemůže zřídit a platit pojištění samo. Prosím o radu. děkuji

Dobrý den,

dětské spořicí produkty by neměly sloužit k odklánění peněz před věřiteli. Pokud se na účtu dětského spořicího pojištění nachází pouze peníze babičky, neměl by mít exekutor důvod takové spoření rušit (babička může podat vylučovací žalobu a domáhat se navrácení těchto peněz).

M

#13048, Exekuce a životní pojištění, Exekuce a insolvence, 18.2.2021

Dobrý den, jsem pojistitel. Když byly synovi dva roky, tak jsme ho s dědou pojistili. Teď je synovi skoro devatenáct a mně přišel dopis, že exekutor zrušil pojistku. Pojistka měla běžet až do října. A peníze vyplaceny synovi. Já neplatila ani korunu, celá léta to platil děda. Co máme dělat? Mám další tři děti, ty měly to samé a bez problémů jim pojistky došly do konce a byly vyplaceny jim. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zrušil-li exekutor životní pojištění syna neoprávněně (na pojistce se nenacházely vaše peníze), domáhejte se navrácení peněz podáním vylučovací žaloby.

A

#12525, Exekuce, Exekuce a insolvence, 19.1.2021

Dobry den, jsem invalidni duchodce, pobiram duchod ve vysi 8 100 Kc. Z povinne castky 2 200 Kc od Ceske kancelari pojistitelu mi prislo zaplatit exekutorovi 17 247 Kc. Exekutor rozhodl o provedeni exekuce u penezniho ustavu CSOB. Co mam delat?

Dobrý den,

dlužíte-li peníze a věřitel dluh vymáhá exekučně, nejlepším možným řešením je vymáhanou pohledávku uhradit (jinak Vám dále porostou úrok z prodlení a náklady vymáhání).

LS

#11189, Náhrada škody, Pojištění, 9.9.2020

Dobrý den, do domu mi narazilo vozidlo. Uplatňovala jsem škodu z povinného ručení vozidla u pojišťovny, kde bylo pojištěné. S pojišťovnou jsme se dlouho dohadovali, až se nárok z povinného ručení promlčel. Můžeme tedy škodu uplatňovat podle §2811? Jaká je promlčecí lhůta v tomto případě?

Dobrý den,

došlo-li k promlčení lhůty pro náhradu škody, pak už svůj nárok uplatňovat nemůžete. §2811 NOZ říká pouze: Při škodovém pojištění poskytne pojistitel pojistné plnění, které v ujednaném rozsahu vyrovnává úbytek majetku vzniklý v důsledku pojistné události.

Články o Pojistitel

Pojištění odpovědnosti do zahraničí? Na pojištění majetku raději nespoléhejte

Pojištění odpovědnosti do zahraničí? Na pojištění majetku raději nespoléhejte

20.7.2020, Pojištění

…musíte pojistku uzavřít alespoň na čtvrt roku. Poskytovatelé tuto pojistku obvykle nabízí vall risk variantě. Tedy v takové, která kryje veškeré pojistitelné škody.Zpravidla to bývá také nejlepší řešení. I když tedy můžete zvolit levnějšíverzi pojistky, která myslí jen na některá rizika, d…

Jak získat nejlevnější povinné ručení? 5 věcí, které ovlivňují jeho cenu

Jak získat nejlevnější povinné ručení? 5 věcí, které ovlivňují jeho cenu

8.6.2020, Pojištění

… řidičské schopnosti ovlivnit různé zdravotnípotíže U těchto řidičů totiž riziko nehod výrazně stoupá. Potvrzují to i statistiky České kanceláře pojistitelů. Vroce 2019 podle nich způsobilo dopravní nehodu rovných 20 % řidičů, kterým bylov době havárie 18 let. Pozor na bonusAby mladí lidé …

Cestovní pojištění na hory: myslete na úrazy, odpovědnost i své auto

Cestovní pojištění na hory: myslete na úrazy, odpovědnost i své auto

4.12.2019, Pojištění

…nu se bez připojištění rizikových sportů neobejdete. Aněkdy vám nepomůže ani to. Někteří poskytovatelé totiž považují jízdu vevolném terénu za nepojistitelnou. Ujistěte se proto, že vybraná pojišťovnapodobné aktivity do připojištění opravdu zahrnuje. To samé platí i pro různé sporty a atra…

Pojišťovnický slovník

Pojišťovnický slovník

18.11.2016, Pojištění

…tné události je pojistné plnění vždy kráceno vpoměru podpojištění (i kdyby výše parciální škody byla nižší než sjednaná pojistná hodnota celku) Pojistitel: pojišťovna, která za úplatu převzala sjednaná rizika pojistníka Pojistná smlouva:uzavírá se mezi pojistníkem a pojistitelem, přesně …

Povinné ručení - revoluce přichází

Povinné ručení - revoluce přichází

26.9.2016, Pojištění

… malus v podobě stovek procent je jediným možným řešením v rámci povinného zákonného pojištění (správně by tito jedinci měli být z logiky věci nepojistitelní). Podle ujetých kilometrů Velmi zajímavým parametrem pro výpočet pojistného by byly ujeté kilometry za rok. Evropský průměr činí 10…Banky v ČR