Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Připojištění

Připojištění


Definice Připojištění

Dodatečná rizika, na které se klient může připojistit.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Připojištění

JB

#15041, Zabavím mi v exekuci a insolvenci penzijko?, Spoření, 9.8.2021

Dobrý den, bude mi v insolvenci zabaveno to co mám naspořeno na doplňkovém penzijním připojištění? A pokud bych to někdy během exekuce chtěl vybrat, budou po mně chtít peníze odevzdat? Děkuji.

Dobrý den,

pokud doplňkové penzijní spoření ukončíte během exekuce/insolvence, o tyto úspory přijdete zcela určitě (budou použity na umoření vašich dluhů). I pokud penzijní spoření neukončíte, úspory mohou být stále použity na umoření vašich dluhů (jen ta pravděpodobnost už nehraničí s jistotou).

JM

#14954, Penzijní spoření se středním rizikem, Spoření, 1.8.2021

Dobrý den, rozhodl jsem se pro založení penzijního připojištění. Podle srovnání s ostatními fondy jsem zjistil, že nejvyšší výnosy má AXA. Moc tomu nerozumím, proto se obracím na Vás. Šel bych do středního rizika. Podle čeho se rozhodnout? Právě podle těch výnosů? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podmínky jsou u všech penzijních společností stejné (stanovené zákonem), tedy vybírejte penzijní spoření čistě dle očekávaných výnosů a rizik. Střední riziko nabízí vyvážené fondy. Axa měla nepatrně vyšší zisk v posledních dvou letech, ale taktéž vyšší ztrátu v roce 2018 a nižší zisky v letech předchozích (oproti druhé ČS). Doporučuji tak zvážit i ČS, která nabízí širší síť poboček a pohodlnější obsluhu přes internetbanking (zázemí velké banky).

TD

#14818, Mohu změnit penzijní společnost?, Spoření, 15.7.2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám staré penzijní připojištění z roku 2010 u KB. Za prvé bych chtěla transformovat penzijko do nového penzijního spoření a za druhé bych ho chtěla převést k jiné bance, protože zhodnocení u KB mi přijde malé. Šlo by to převést k jiné bance aniž bych přišla o státní podporu a dosavadní zhodnocení nebo ho musím zrušit a udělat si úplně nové? Děkuji

Dobrý den,

převod ze starého transformovaného fondu (penzijní připojištění) do nového účastnického fondu (doplňkové penzijní spoření) a následnou změnu penzijní společnosti můžete učinit kdykoliv bez ztráty podpory a výnosů (nejedná se o předčasné ukončení spoření, při kterém byste musela tyto výhody vracet). 

MH

#14787, Má penzijní spoření smysl?, Spoření, 12.7.2021

Dobry den, jsem OSVC a chtela bych nekde sporit cca 3 000 Kc mesicne. Penzijni pripojisteni mi prijde trosku stary pristup. Je mi 40 let. Dekuji moc za info.

Dobrý den,

doplňkové penzijní spoření je velmi dobrý způsob spoření právě pro částku 3 000 Kč/měsíc. Určitě nejde o nic zastaralého či překonaného, právě naopak. K Vámi ukládaným 3 000 Kč Vám stát každý měsíc přidá příspěvek 230 Kč a v rámci daňového přiznání si budete moci snížit daňový základ o 24 000 Kč (dostanete formou daňového přeplatku dalších 3 600 Kč/rok). Na výběr máte dynamické, vyvážené a konzervativní fondy.

HD

#14675, Penzijní spoření a změna fondu, Spoření, 28.6.2021

Dobrý den, zvažuji přestup z penzijního připojištění na doplňkové penzijní spoření, dynamický fond. Je mi 60 let, spořím léta a mám naspořeno u NN penzijní společnosti cca 500 tisíc korun. Ráda bych lepší zhodnocení. Je možné si nechat to původní a založit si další dynamické popřípadě i z jiných peněz? Kterou banku byste mi doporučili? Děkuji za radu.

Dobrý den,

mít více než jedno penzijní spoření nemá smysl (státní příspěvky můžete čerpat jen na jedno spoření ve výši max. 230 Kč/měsíc). Bez státního příspěvku, příspěvku zaměstnavatele či daňového odpočtu nemá penzijní spoření smysl (to byste mohla stejné peníze investovat jinde s menším omezením). Můžete požádat o převod svého spoření ze současného fondu (transformovaný) do nového (účastnický dynamický).

Články o Připojištění

Zájem o pojištění nemovitostí rekordně roste. Kvůli tornádu

Zájem o pojištění nemovitostí rekordně roste. Kvůli tornádu

19.7.2021, Pojištění

… sněhu či námrazy, zemětřesení, náraz vozidla, povodeň a záplava, zatečení vody, vodovodní škody a další. Kromě toho pojišťovny nabízejí i dalšípřipojištění. Týkají se například: krádeže, zničení fasády, přepětí v síti a dalších rizik. Stavba nebo domácnost? Jaký je rozdílKromě rizik mus…

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

16.6.2021, Spoření

Zhruba 4,5 milionu. Tolik lidí si na konci prvního čtvrtletístřádalo na důchod prostřednictvím doplňkového penzijního spoření a penzijníhopřipojištění. Těšit se přitom mohli i ze zhodnocení přes 7 %. Stačilo jenvyužít správnou strategii. V prvních třech měsících se zvýšil zejména počet s…

Pojištění odpovědnosti pro podnikatele: proč na něj myslet a jak ho nastavit

Pojištění odpovědnosti pro podnikatele: proč na něj myslet a jak ho nastavit

29.3.2021, Pojištění

…odniku objevila salmonela,pojišťovna by vám škodu neuhradila. Každá pojišťovna navíc kryje v základnívariantě jiná rizika. A nabízí jinou škálu připojištění. Hledejte prototakového poskytovatele, který umí pokrýt všechna potřebná rizika. A zároveň vámnevnucuje spoustu nepotřebných věcí. …

Jak vyplnit daňové přiznání za rok 2020?

Jak vyplnit daňové přiznání za rok 2020?

16.3.2021, Daně

…tost vlastnit. Životní pojištění (až 24 000 Kč):Lze odečíst až 24 000 Kč zaplacených naživotním pojištění. Doplňkové penzijní spoření,Penzijní připojištění(až 24 000 Kč):Lze odečíst až 24 000 Kč, které byly zaplaceny napenzijní spořenínavíc nad hranici základních 12 000 Kč, na které stá…

Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá

Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá

29.12.2020, Komerční sdělení

…žít pojištění k platební kartě. Tu máteprakticky vždy při sobě a v případě krátkodobých cest nebo eurovíkendů nenízapotřebí s dalším dodatečným připojištěním počítat. Jaké banky je nabízí a copokrývá? Pestrá nabídka cestovního pojištění k platebníkartěV první řadě je důležité poznačit, ž…Banky v ČR