Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Připojištění

Připojištění


Definice Připojištění

Dodatečná rizika, na které se klient může připojistit.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Připojištění

IR

#12471, Sebere mi exekutor penzijní spoření?, Spoření, 16.1.2021

Dobry den, mam jiz dva roky exekuci na plat. Zaroven mam duchodove pripojisteni. Kdyz bych ho chtel vyplatit, sebere mi ho exekutor nebo ne?

Dobrý den,

pokud byste peníze z penzijního spoření vybral, pak by Vám je obratem zabavil exekutor. Proto důrazně doporučuji nevybírat penzijní spoření v průběhu exekuce a insolvence. 

MT

#12423, Platby na penzijní spoření, Spoření, 13.1.2021

Dobrý den, kdysi jsme zadali nějaký příkaz k úhradě na účet 3033/2700 ve výši 300 Kč a nevíme, zda je to pořád aktuální účet a zda existuje. Asi by to mělo být penzijní připojištění. Děkuji za ověření

Dobrý den,

jedná se o penzijní připojištění, peníze posíláte penzijní společnosti Allianz. Pro získání max. státní podpory 230 Kč/měsíc doporučuji platbu navýšit na 1 000 Kč/měsíc.

P

#12389, Penzijní spoření a renta na dobu určitou, Spoření, 11.1.2021

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ohledně penzijního připojištění. Pokud zvolím výběr formou renty na dobu delší než 10 let, tak se mi nic nedaní, ale na druhou stranu - úročí se mi peníze nějakým způsobem? Nebo se jen čistě rozpočítává uspořená částka dělená počtem let vyplácení renty? A potom ty peníze tam leží jen tak bez úročení a znehodnocuje je inflace? To by bylo lepší jednorázově vybrat a někam je uložit.

Dobrý den,

počítá se samozřejmě i se zhodnocením snižujícího se zůstatku v průběhu vyplácení renty. Nechte si od penzijního fondu spočítat všechny varianty výplaty penzijního spoření (jednorázové vyrovnání, renta na dobu určitou, renta na dobu neurčitou) a následně si zvolte pro Vás optimální řešení. 

T

#12294, Vezme mi exekutor penzijko?, Spoření, 4.1.2021

Dobry den, mam penzijni pripojisteni a exekuci mam na plat. Muze mi exekutor zabavit penzijko kdyz si to ho budu rusit? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

peníze uložené na penzijním spoření (penzijním připojištění) jsou exekucí/insolvencí nepostižitelné. Proto dlužníkům v exekuci/insolvenci důrazně doporučuji penzijko nerušit. Po zrušení penzijního spoření by Vám exekutor/ins. správce peníze zabavil a použil je na umoření vašich dluhů.

PM

#12258, Zdanění penzijního spoření při výběru peněz, Spoření, 2.1.2021

Dobrý den, k 1.1.2021 jsem sepsal "žádost o dávku" penzijního připojištění u KB s tím, že mi budou prostředky na můj účet převedeny někdy v průběhu 1-3 měsíců. Banka mi sdělila, že splňuji podmínky pro výplatu jednorázového vyrovnání a sdělila celkový stav na účtu a možnosti převedení prostředků. Ptám se, zda výnosy z tohoto spoření tj. zhodnocení a státní příspěvky podléhají dani z příjmu ve výši 15%. V žádosti o jednorázové vyrovnání je totiž uvedeno: Výnosy a případné příspěvky zaměstnavatele budou sníženy o zákonnou daň z příjmu ve výši 15%. Podotýkám, že příspěvky zaměstnavatele jsem neměl. Spořím od r. 1977. Děkuji

Dobrý den,

v případě výběru peněz z penzijního připojištění (nebo doplňkového penzijního spoření) formou jednorázového vyrovnání se sazbou 15% daní výnosy a příspěvky zaměstnavatele. Zaměstnavatel Vám nepřispíval, tedy u Vás se budou danit jen výnosy. Pokud byste zvolil výplatu formou renty na dobu min. 10 let, neplatil byste žádné daně. 

Články o Připojištění

Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá

Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá

29.12.2020, Komerční sdělení

…žít pojištění k platební kartě. Tu máteprakticky vždy při sobě a v případě krátkodobých cest nebo eurovíkendů nenízapotřebí s dalším dodatečným připojištěním počítat. Jaké banky je nabízí a copokrývá? Pestrá nabídka cestovního pojištění k platebníkartěV první řadě je důležité poznačit, ž…

Nehod se zvěří letos přibývá. Jak vám pomůže pojištění?

Nehod se zvěří letos přibývá. Jak vám pomůže pojištění?

14.12.2020, Pojištění

…ky řidiče auta. Výjimkou je pouze případ,kdy je v okolí hon a honci vám zvíře naženou před auto. I tehdy ale musíteprokázat jejich vinu. Pomůže připojištění nebo havarijní pojištěníCo tedy dělat, abyste po nehodě nemuseli zesvého platit desítky tisíc korun za opravu auta? Existují 2 řeše…

Životní pojištění letos posiluje. Díky koronaviru

Životní pojištění letos posiluje. Díky koronaviru

9.11.2020, Pojištění

… setkávají české domácnosti. Apřemýšlejí, jak takovou situaci řešit. Pomoc je přitom jednoduchá – stačísáhnout po životním pojištění a vhodných připojištěních. Zájem o tyto produktytak v posledních měsících roste. Větší poptávku po životním pojištění potvrzujíjednotlivé pojišťovny. Stoup…

Pojištění elektroniky: na co si dát pozor při pojištění mobilu a notebooku

Pojištění elektroniky: na co si dát pozor při pojištění mobilu a notebooku

14.9.2020, Pojištění

…eproplácí krádeže, které se stanou v noci, nebo přikterých nebyly věci v zamčené palubní desce nebo v kufru. Cestovní pojištění – často nabízíi připojištění zavazadel. Mobily a počítače si tak pojistíte jen na dobu, kdyvyrazíte na dovolenou. Hodí se to například u notebooků, které jinak …

Penzijní spoření – výnosy 2019

Penzijní spoření – výnosy 2019

4.9.2020, Spoření

…lna rekordní zhodnocení až 25,31 %. Jak hospodařil Váš penzijní fond? Přinášíme kompletnípřehled produktů Doplňkové penzijní spoření a Penzijní připojištění. Doplňkové penzijní spořeníV účastnických fondech si od ledna 2013 na penzi spoří 1,2 mil. klientů.Fondy negarantují nezáporné zhod…Banky v ČR