Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Připojištění

Připojištění


Definice Připojištění

Dodatečná rizika, na které se klient může připojistit.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Připojištění

PF

#11285, Komu platím za úrazové pojištění?, Pojištění, 21.9.2020

Dobrý den, před léty jsem uzavřel komplexní úrazové připojištění prostřednictvím VOZP (ta údajně neví kde a platím na účet 2550690703/2600). Nemůžete zjistit, které pojišťovně uvedený účet patří? Jsem invalida a utrpěl jsem dvojnásobnou zlomeninu nohy. Děkuji

Dobrý den,

bohužel nemůžeme vědět, u které pojišťovny jste si úrazové pojištění sjednal. Toto by Vám měla sdělit VOZP, která Vám pojištění sjednala.

F

#11273, U které pojišťovny jsem si sjednal úrazové pojištění?, Pojištění, 19.9.2020

Dobrý den, obracím se na vás z důvodu, že několik let platím komplexní úrazové připojištění rodiny, založeno prostřednictvím VOZP. Nyní jsem si jako jednostranně ochrnutý invalida zlomil holení i lýtkovou kost a rád bych uvedené pojištění uplatnil. U VOZP jsem zjistil, že neví, které pojišťovně pojištění platím. Jedná se o účet č. 2550690703/2600. Děkuji za pomoc.

Dobrý den,

bohužel nemůžeme vědět, u které pojišťovny jste si úrazové pojištění sjednal. Toto by Vám měla sdělit VOZP, která Vám pojištění sjednala.

MV

#11198, Dědictví a doplňkové penzijní spoření, Spoření, 11.9.2020

Dobrý den, potřebovali jsem s manželem spravovat finance přes internetbanking. Smlouva je napsána jen na mě. Manžel neměl ani podpisové právo. Bude nyní po jeho smrti toto konto vedeno v dědickém řízení? Ještě v penzijním připojištění jsem byla osoba obmyšlená, mohu zrušit smlouvu již teď, aby se peníze již nestrhávaly a nebyl problém se státní podporou k tomuto spoření? Notářské řízení teprve proběhne.

Dobrý den,

penzijní připojištění se zapsanou obmyšlenou osobou nebude předmětem dědického řízení - doložte penzijnímu fondu úmrtní list, peníze Vám budou obratem vyplaceny. 

Přestože by polovina zůstatku na vašem běžném účtu měla být předmětem dědického řízení (část SJM náležící manželovi), v praxi tomu tak není a notáři do dědických řízení zahrnují pouze produkty vedené na jména zůstavitelů. 

M

#11080, Havarijní pojištění a povinné ručení, Pojištění, 31.8.2020

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně postupu pojišťovny při likvidaci pojistné události. 29.7. jsem měla na parkovišti malou nehodu, u které asistovala i Policie. Řízení policie bylo uzavřeno jako zavinění 50:50. Vše jsem okamžitě nahlásila na svou i pojišťovnu protistrany. Bohužel likvidátor v rámci "šetření času" chtěl zaslat fotografie poškození mého vozu. Z fotek do dvou dnů rozhodl o totální likvidaci, zároveň mi zaslal protokol, kde byla vypsaná výbava mého vozu, ale víc jak polovina věcí tam nebyla vypsaná a hned chtěl zaslat všechny doklady od vozu. S likvidací jsem nesouhlasila neboť je poškozený pravý přední blatník, pravé přední i zadní dveře. Za cca dva dny se mi ozval další člověk z pojišťovny, abychom zaslali rozpočet oprav, to jsme učinili 15.8., ale bohužel do dnešního dne žádná odezva a nevím jak dále postupovat. Když jsem sama kontaktovala pojišťovnu, byla jsem upozorněna abych raději nikoho neuháněla. Za případnou odpověď velice předem děkuji. 

Dobrý den,

obvyklá reakční doba může být až 30 dnů, tedy pokud jste pojišťovně dodala vyžádané podklady 15/8, vyčkejte do 15/9. Nevím o jak staré auto se jednalo a jak byla vyčíslena škoda (nad 100 000 Kč, jestli byla přivolána Policie ČR?), ale pojišťovny Vám nemohou vyplatit více než zůstatkovou hodnotu vozidla (proto možná bylo rozhodnuto o totální likvidaci - resp. v této cenové relaci by bylo možné dohodnout opravu). 

K havarijnímu pojištění je možné sjednat i připojištění GAP, v rámci kterého je možné v případě totálních škod vyplatit pojistné plnění v plné výši pořizovací ceny vozu. Doporučuji náš článek 7 největších mýtů a omylů, které kolují o havarijní pojištění.

DS

#10968, Ukončení penzijního spoření, Spoření, 14.8.2020

Dobrý den, prosím o zrušení důchodového připojištění k 31.10. 2020. Musím se dostavit osobně? A jak dále postupovat? Děkuji

Dobrý den,

navštivte nejbližší pobočku vaší penzijní společnosti, u které máte sjednané penzijní spoření, a dohodněte se na ukončení spoření. Penzijní společnost Vám spočítá různé varianty výplaty (jednorázová výplata nebo renta na dobu určitou či neurčitou) a Vy si následně vyberete Vámi preferovanou variantu.

Články o Připojištění

Pojištění elektroniky: na co si dát pozor při pojištění mobilu a notebooku

Pojištění elektroniky: na co si dát pozor při pojištění mobilu a notebooku

14.9.2020, Pojištění

…eproplácí krádeže, které se stanou v noci, nebo přikterých nebyly věci v zamčené palubní desce nebo v kufru. Cestovní pojištění – často nabízíi připojištění zavazadel. Mobily a počítače si tak pojistíte jen na dobu, kdyvyrazíte na dovolenou. Hodí se to například u notebooků, které jinak …

Penzijní spoření – výnosy 2019

Penzijní spoření – výnosy 2019

4.9.2020, Spoření

…lna rekordní zhodnocení až 25,31 %. Jak hospodařil Váš penzijní fond? Přinášíme kompletnípřehled produktů Doplňkové penzijní spoření a Penzijní připojištění. Doplňkové penzijní spořeníV účastnických fondech si od ledna 2013 na penzi spoří 1,2 mil. klientů.Fondy negarantují nezáporné zhod…

7 největších mýtů a omylů, které kolují o havarijním pojištěním

7 největších mýtů a omylů, které kolují o havarijním pojištěním

31.8.2020, Pojištění

…ehodou nebo krádeží. Pokud jste si tedy před dvěma roky pojistili auto napůl milionu, nyní dostanete třeba jen 400 000 korun. Pomoci vám dokáže připojištění označované jakoGAP. Díky němu vám pojišťovna doplatí i částku do pořizovací hodnoty auta. Jenmusíte počítat ještě se sjednanou spol…

Penzijní připojištění a Doplňkové penzijní spoření

Penzijní připojištění a Doplňkové penzijní spoření

28.8.2020, Spoření

…lního pojištění ze zdanitelných příjmů. Bylo zrušeno bez náhrady k 1/2016, účastnilo se ho v celé ČR jen 85 000 klientů. 3. Pilíř (Penzijní připojištění a Doplňkové penzijní spoření): Dobrovolné spoření u penzijních společností, účastní se ho 4,4 mil klientů, kteří si spoří …

Jak se bránit vichřici? Se správným pojištěním nemovitosti i auta

Jak se bránit vichřici? Se správným pojištěním nemovitosti i auta

11.3.2020, Pojištění

…e zase hodí pro případ,že vichřice ulomí větev ze stromu a ta spadne na váš automobil. V některýchpřípadech vám místo této pojistky stačí pouze připojištění k povinnému ručení.U něj si ale dejte velký pozor na limity pojistného plnění. Často bývají pouzev hodnotě 50 000 či 100 000 korun,…Banky v ČR