Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Platební karta

Platební karta


Definice Platební karta

debetní, kreditní nebo předplacená kartaDotazy v poradně k Platební karta

ILČ

#15680, Přestala mi fungovat platební karta, Běžný účet, 22.10.2021

Dobrý den, bezkontaktní platební karta přestala reagovat při placení bezdotykově a je nutné ji zasunout do zařízení aby reagovala na platbu. Nevím jestli jsem se správně vyjádřil. Děkuji

Dobrý den,

vyjádřil jste se správně, ale na špatném místě. Nefunkční platební kartu je třeba reklamovat u vaší banky, resp. požádat o vydání nové.

MS

#15645, Speciální požadavky na účet, Běžný účet, 19.10.2021

Dobrý den, pátrám po možnosti vložení financí na účet s podmínkou, že na ně budou moct "sáhnout" pouze a výhradně dvě domluvené osoby společně. Ani podmínky zřízeného účtu by nemohla měnit samostatně jedna z uvedených osob. Tím pádem by nebyla zřízena platební karta ani zprovozněno internetové bankovnictví. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jedná se o poměrně komplikovaný požadavek, kterému velmi pravděpodobně většina bank nevyjde vstříc (určitě ne retailové klientele). 

M

#15380, Založení nového účtu, Běžný účet, 20.9.2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na dvě věci. V budoucí práci budu zřejmě potřebovat bankovní účet v eurech. To banka nabízí a je to jeden z důvodů, proč uvažuji k ní přejít. Jak prosím probíhá "stěhování" ze stávající banky do nové? A musím to udělat s předstihem, když např. chci, aby byl nový účet provozní od 1. října? Druhý dotaz zní: Máme v rodině, která žije částečně v zahraničí, nějaké peníze, které jsou z prodeje nemovitosti v Německu; tam jsou také uložené. Není ale prý dobré mít je na jednom místě (bance apod.), a tak uvažujeme tedy půlku převést do ČR. Na jaký typ účtu nebo jakou formou doporučujete uložit peníze, když se jedná dejme tomu o několik desítek tisíc EUR? Nabízí banky vhodný produkt? Nebo co byste doporučovali? Díky moc!

Dobrý den,

nově založený účet na pobočce bývá obvykle aktivní ihned (při založení účtu online může celý proces trvat 1-2 pracovní dny). Platební karta bývá zasílána klientům do 5 pracovních dnů. 

Bankovní vklady jsou pojištěny až do hodnoty 100 000 EUR. Doporučuje se tedy nemít u jedné banky uloženo více než 100 000 EUR. Vybírejte z produktů spořicí účet nebo termínovaný vklad.

PK

#14482, Banka mi posílá kartu, já u ní nemám účet, Podvod, 6.6.2021

Dobrý den, 4.6.2021 mi přišel email od KB, že mi brzo přijde má profi platební karta na mou adresu. Já ale s KB nemám nic společného a tak nechápu proč by mi ji měli posílat. Neni to na mne nějaký podvod? Děkuji a prosím o odpověď.

Dobrý den,

může se jednat o omyl nebo podvod. Doporučuji vše ověřit přímo s KB. Nejste-li klientem KB, pak by na Vás banka neměla kde vzít kontakt (email, adresa pro zaslání karty, atd.), tedy spíše to bude podvod.

RK

#14400, Výměna neplatných bankovek, Banka, 29.5.2021

Pokračování dotazu č. 14399: Děkuji za odpověď. Promiňte, ale souhlasím jen částečně. Vždy doporučují odborníci na cesty do ciziny mít jak kartu, tak i příslušnou menší hotovost. Mít tedy alespoň 2 formy platební - předem. Ještě bych Vás poprosila o vysvětlení" po lopatě" - jak tedy konkrétně postupovat - a co to obnáší konkrétně to: "můžete vyměnit u jejich emitenta (švýcarská centrální banka)". Bylo někde nějaké oficiální upozornění na tuto změnu? Děkuji.

Dobrý den,

se dvěma řešeními plateb v cizině souhlasím, ale do Švýcarska bych si osobně vzal spíše 2 platební karty než hotovost. Obecně při cestách po Evropě Vám dnes stačí platební karta. Výměna neplatných bankovek u švýcarské centrální banky obnáší cestu do Švýcarska a návštěvu jejich pobočky. 

O stahování 8. série bankovek švýcarských franků se ví od roku 2016, kdy byla vydána 9. série bankovek. Švýcarská centrální banka o výměně bankovek samozřejmě informovala předem.

Přechovávání hotovosti (navíc valut) je rizikové. Peníze Vám mohou být ukradeny, může dojít k jejich poškození či ztrátě. Zatímco např. poškozené koruny snadno vyměníte v ČR (standardně poškozené bankovky na pobočkách všech bank, nestandardně poškozené na pobočkách centrální banky), výměna poškozených nebo neplatných bankovek cizích měn je obtížnější.

Články o Platební karta

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení

…jak bankovní účet vlastně funguje. Mluvte s nimi openězích, ptejte se jich na jejich nákupy a nebojte se jim pomoct s plánovánímjejich výdajů. Platební karta dětem poskytne ještě dalšívýhodu. Nikdo z kamarádů totiž nevidí, jestli na ní mají stovku, nebo několiktisíc. Platby kartou s dě…

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

21.10.2020, Běžný účet

…. Nová služba pro pravidelné nakupování má býtdostupná před startem letošní vánoční sezony. Do té doby ji společnosti budoutestovat. Skipovací platební karta má nahradit dobírkuZmíněnou kartu Mall Pay uvádí jako „skipovacíkartu“. Skipování v jejím případě znamená, že přeskočíte všechny…

Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

9.4.2018, Běžný účet

…k problém ročně ušetřit i více než 10 000 Kč,což je polovina čisté mediánové mzdy, necelý důchod či mateřská. Zdarmaa bez podmínekVedení účtu, platební karta, internetbanking,tuzemské platby a výběry z bankomatů. Průměrný klient více ke spokojenostinepotřebuje. Které banky toto nabízej…

Bankovní poradna

Bankovní poradna

9.8.2017, Banka

…včetně neomezených výběrůzbankomatů všech bank). Vzahraničí jsou výběry zbankomatů za9 Kč a banka má slušné kurzy. Samozřejmostí je embosovaná platební karta apřehledný internetbanking. To vše bez jakýchkoliv podmínek. Jedinou nevýhodoujsou ne nejlevnější odchozí zahraniční platby (SEP…

Bankovní slovník

Bankovní slovník

29.8.2016, Banka

…rmát IBAN ve složení „kód země (právě 2 písmena), kontrolní číslice (právě 2 číslice), kód banky a číslo účtu (max. 30 číslic)“ Debetní karta:platební karta navázaná naběžný účet, placením debetním kartou utrácíme peníze ze svého běžného účtu Deviza:bezhotovostní forma cizí měny, opa…Banky v ČR