Banky.cz Banky.cz Články Spoření Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos
24.3.2021, Spoření

Jak vybrat nejlepší spořicí účet? Pomůžou vám například úroky nebo částka, na kterou se zhodnocení vztahuje. A také žebříčky. Nejznámějším z nich je Finanční produkt roku, který před časem zveřejnil výsledky za rok 2020. Podívejte se, jak si vedli spořicí účty a termínované vklady.

Na rozdíl od jiných žebříčků není hodnocení Finančního produktu roku postavené na hlasování klientů ani hodnocení odborníků. Vychází z celoročního sledování předem stanovených kritérií.

Hodnotí přitom řadu produktů – od běžných účtů přes hypotéky až po pojištění. A nechybí ani spořicí produkty.

Těch nejlepších je hned několik. Záleží totiž na tom, co přesně hledáte.

Nejlepší dostupné spoření? Od Hello Bank!

Spořicí účty jsou v hodnocení rozdělené hned do 3 skupin. „Královská” kategorie přitom hodnotí účty, které nabízí nejlepší zhodnocení vkladů do 300 000 korun.

Vítězem této kategorie za rok 2020 se stala Hello bank!

Pomohl jí k tomu hlavně nadstandardní úrok. I přes koronavirovou krizi, která srazila úročení řady spořicích účtů na několik desetin procenta, udržela úrokovou sazbu na rovném 1 %.

Od začátku roku se ale podmínky spořicího účtu od Hello Bank! postupně mění.

Už od začátku roku klesl limit, ve kterém se vklady ještě úročí. A to ze 300 000 na 200 000 korun. Cokoliv nad tuto částku se nezhodnocuje.

Banka navíc před několika týdny ohlásila snížení úrokových sazeb. Od května klesnou z 1 % na 0,6 %.

I tak ale bude dál nabízet nejvyšší úrok mezi spořicími účty, které nemají žádné složité podmínky. A jsou tedy snadno dostupné pro každého.

Také díky tomu se Hello Bank! drží na špici mezi spořicími účty i v průběžném pořadí Finančního produktu roku za rok 2021.

Nejvyšší úrok měl řadu podmínek

Za Hello Bank! se v kategorii spořicích účtů s vklady do 300 000 korun umístila Raiffeisenbank. U Spořicího účtu XL nabízela úrok až 3 %. Ovšem pouze:

  • na půl roku,
  • při založení a aktivním využívání běžného účtu
  • a u vkladů do 150 000 korun.

Po půl roce kleslo zhodnocení na 0,6 %. A vklady nad 150 000 korun se úročily jen sazbou 0,3 %.

Ani tuto nabídku už navíc na trhu nenajdete.

Třetí místo pak ve zmíněné kategorii obsadila Equa bank. Stejně jako Hello Bank! se celý minulý rok držela mezi trojicích nejlépe úročených spořicích účtů.

Koncem minulého roku nabízela úrok 0,7 %, který platí ještě nyní. Ovšem už jen na pár dnů – od dubna klesne úrok u spořicího účtu od Equa bank na 0,4 %.

Spoření nad 600 000 korun ovládla Moneta

Hello Bank! a Raiffeisenbank obsadily první dvě místa také v kategorii spořicích účtů s vklady od 300 000 do 600 000 korun.

V té nejvyšší, tedy nad 600 000 korun, pak zvítězila Moneta Money Bank. Se svými produkty obsadila dokonce první dvě příčky. Za určitých podmínek u ní klienti mohli dosáhnout na úrok až 1,1 %.

Nejlepší termínovaný vklad mají kampeličky

Součástí žebříčku Finanční produkt roku je také hodnocení nejlepších termínovaných vkladů. Mezi nimi už poněkolikáté zvítězila družstevní záložna Ney. Dlouhodobě totiž nabízí nejvyšší zhodnocení na trhu – až 3,2 %.

Na tento úrok dosáhnete u vkladů na 10 let. Už u 2letého vkladu se přitom můžete těšit na úročení přes 2 %.

Také druhé místo obsadila družstevní záložna. Tentokrát Artesa. U 5letých termínovaných účtů slibuje úrok 2,4 %.

Obě kampeličky přitom požadují minimální vklad 20 000 korun.

I když obě záložny nabízejí vysoce nadstandardní úrok, má to jeden háček. K vložené částce musíte přidat ještě jednu desetinu navíc. Potřebujete ji jako členský vklad do družstva.

Tyto peníze se přitom neúročí. A navíc se na ně nevztahuje ani povinné pojištění vkladů.

Pozor na aktuální podmínky

Jak už jsme upozornili, podmínky jednotlivých produktů se letos výrazně mění. Často tak už nedosáhnete na podmínky, které jste mohli získat loni. Může za to přetrvávající koronavirová krize a nízké sazby centrální banky.

Nejvýrazněji je to vidět u spořicích účtu, kde za poslední rok klesly nabízené úrokové sazby často o víc než 1 procentní bod.

Proto si vždy nezapomeňte nejdřív zkontrolovat aktuální podmínky u jednotlivých poskytovatelů. Pomůže vám s tím srovnání spořicích účtů. Ukáže vám nejen nabízené úroky, ale například i požadavky na minimální vklad.

Stejně postupujte také u termínovaných vkladů. U družstevních záložen se sice situace tak často nemění, pokud ale dáváte přednost bankovním službám, je porovnání termínovaných vkladů základním krokem.

Termínované účty v bankách přitom mají oproti kampeličkám jednu velkou výhodu. Celý váš vklad je pojištěný.

Zároveň ale musíte počítat s úrokem, který je podobný jako u spořicích účtů. I proto je důležité vše důkladně porovnat. A zvážit, který produkt vám vyhovuje nejvíc.

ANKETA k článku "Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos"

Využili jste v loňském roce akčních nabídek bank na vyšší úrok?
Počet odpovědí: 90

KOMENTÁŘE k článku Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Spoření? Třetina lidí má rezervu na víc než 4 měsíce

Spoření? Třetina lidí má rezervu na víc než 4 měsíce

8.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Zatímco jedni vydrží bez příjmů klidně přes půl roku, druzí žijí od výplaty k výplatě a úspory jim nestačí ani na měsíc. Vyplývá to z nedávného průzkumu, který si nechala zpracovat Raiffeisenbank.

Chcete nejvýhodnější stavebko? Přidejte k němu běžný účet

Chcete nejvýhodnější stavebko? Přidejte k němu běžný účet

23.8.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak získat nejlepší stavební spoření? Podle aktuálního srovnání ho nabízejí Raiffeisen stavební spořitelna a ČSOB Stavební spořitelna. Má to však háček. Pro získání prémií si musíte založit u dané banky běžný účet.

ČSOB ruší vstupní poplatek u stavebního spoření. Jako první v Česku

ČSOB ruší vstupní poplatek u stavebního spoření. Jako první v Česku

26.7.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Sjednat si stavební spoření je od července výrazně výhodnější. ČSOB Stavební spořitelna totiž jako první na našem trhu definitivně zrušila poplatek za založení „stavebka”. Časem by se navíc mohli přidat i další poskytovatelé. Dosud přitom spořitelny podobnou možnost nabízely jen v různých akcích.

ČNB zvyšuje úroky. Pomůže to spoření?

ČNB zvyšuje úroky. Pomůže to spoření?

14.7.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Po víc než roce sáhla Česká národní banka ke zvýšení svých úrokových sazeb. Koncem června zvedla základní i lombardní sazbu o 0,25 procentního bodu. Beze změny zatím zůstala jen diskontní sazba. Centrální banka tím chce přibrzdit vysokou inflaci.Banky v ČR