Banky.cz Články Spoření Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

24.3.2021 Spoření

Jak vybrat nejlepší spořicí účet? Pomůžou vám například úroky nebo částka, na kterou se zhodnocení vztahuje. A také žebříčky. Nejznámějším z nich je Finanční produkt roku, který před časem zveřejnil výsledky za rok 2020. Podívejte se, jak si vedli spořicí účty a termínované vklady.

Na rozdíl od jiných žebříčků není hodnocení Finančního produktu roku postavené na hlasování klientů ani hodnocení odborníků. Vychází z celoročního sledování předem stanovených kritérií.

Hodnotí přitom řadu produktů – od běžných účtů přes hypotéky až po pojištění. A nechybí ani spořicí produkty.

Těch nejlepších je hned několik. Záleží totiž na tom, co přesně hledáte.

Nejlepší dostupné spoření? Od Hello Bank!

Spořicí účty jsou v hodnocení rozdělené hned do 3 skupin. „Královská” kategorie přitom hodnotí účty, které nabízí nejlepší zhodnocení vkladů do 300 000 korun.

Vítězem této kategorie za rok 2020 se stala Hello bank!

Pomohl jí k tomu hlavně nadstandardní úrok. I přes koronavirovou krizi, která srazila úročení řady spořicích účtů na několik desetin procenta, udržela úrokovou sazbu na rovném 1 %.

Od začátku roku se ale podmínky spořicího účtu od Hello Bank! postupně mění.

Už od začátku roku klesl limit, ve kterém se vklady ještě úročí. A to ze 300 000 na 200 000 korun. Cokoliv nad tuto částku se nezhodnocuje.

Banka navíc před několika týdny ohlásila snížení úrokových sazeb. Od května klesnou z 1 % na 0,6 %.

I tak ale bude dál nabízet nejvyšší úrok mezi spořicími účty, které nemají žádné složité podmínky. A jsou tedy snadno dostupné pro každého.

Také díky tomu se Hello Bank! drží na špici mezi spořicími účty i v průběžném pořadí Finančního produktu roku za rok 2021.

Nejvyšší úrok měl řadu podmínek

Za Hello Bank! se v kategorii spořicích účtů s vklady do 300 000 korun umístila Raiffeisenbank. U Spořicího účtu XL nabízela úrok až 3 %. Ovšem pouze:

  • na půl roku,
  • při založení a aktivním využívání běžného účtu
  • a u vkladů do 150 000 korun.

Po půl roce kleslo zhodnocení na 0,6 %. A vklady nad 150 000 korun se úročily jen sazbou 0,3 %.

Ani tuto nabídku už navíc na trhu nenajdete.

Třetí místo pak ve zmíněné kategorii obsadila Equa bank. Stejně jako Hello Bank! se celý minulý rok držela mezi trojicích nejlépe úročených spořicích účtů.

Koncem minulého roku nabízela úrok 0,7 %, který platí ještě nyní. Ovšem už jen na pár dnů – od dubna klesne úrok u spořicího účtu od Equa bank na 0,4 %.

Spoření nad 600 000 korun ovládla Moneta

Hello Bank! a Raiffeisenbank obsadily první dvě místa také v kategorii spořicích účtů s vklady od 300 000 do 600 000 korun.

V té nejvyšší, tedy nad 600 000 korun, pak zvítězila Moneta Money Bank. Se svými produkty obsadila dokonce první dvě příčky. Za určitých podmínek u ní klienti mohli dosáhnout na úrok až 1,1 %.

Nejlepší termínovaný vklad mají kampeličky

Součástí žebříčku Finanční produkt roku je také hodnocení nejlepších termínovaných vkladů. Mezi nimi už poněkolikáté zvítězila družstevní záložna Ney. Dlouhodobě totiž nabízí nejvyšší zhodnocení na trhu – až 3,2 %.

Na tento úrok dosáhnete u vkladů na 10 let. Už u 2letého vkladu se přitom můžete těšit na úročení přes 2 %.

Také druhé místo obsadila družstevní záložna. Tentokrát Artesa. U 5letých termínovaných účtů slibuje úrok 2,4 %.

Obě kampeličky přitom požadují minimální vklad 20 000 korun.

I když obě záložny nabízejí vysoce nadstandardní úrok, má to jeden háček. K vložené částce musíte přidat ještě jednu desetinu navíc. Potřebujete ji jako členský vklad do družstva.

Tyto peníze se přitom neúročí. A navíc se na ně nevztahuje ani povinné pojištění vkladů.

Pozor na aktuální podmínky

Jak už jsme upozornili, podmínky jednotlivých produktů se letos výrazně mění. Často tak už nedosáhnete na podmínky, které jste mohli získat loni. Může za to přetrvávající koronavirová krize a nízké sazby centrální banky.

Nejvýrazněji je to vidět u spořicích účtu, kde za poslední rok klesly nabízené úrokové sazby často o víc než 1 procentní bod.

Proto si vždy nezapomeňte nejdřív zkontrolovat aktuální podmínky u jednotlivých poskytovatelů. Pomůže vám s tím srovnání spořicích účtů. Ukáže vám nejen nabízené úroky, ale například i požadavky na minimální vklad.

Stejně postupujte také u termínovaných vkladů. U družstevních záložen se sice situace tak často nemění, pokud ale dáváte přednost bankovním službám, je porovnání termínovaných vkladů základním krokem.

Termínované účty v bankách přitom mají oproti kampeličkám jednu velkou výhodu. Celý váš vklad je pojištěný.

Zároveň ale musíte počítat s úrokem, který je podobný jako u spořicích účtů. I proto je důležité vše důkladně porovnat. A zvážit, který produkt vám vyhovuje nejvíc.Nejlepší způsob spoření!

ANKETA k článku Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

Využili jste v loňském roce akčních nabídek bank na vyšší úrok?

Počet odpovědí: 90

KOMENTÁŘE k článku Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Nejoblíbenější spoření? Podruhé v historii vede spořicí účet

23.1.2023 Spoření

Jak nejlépe a bezpečně zhodnotit peníze? Většina lidí na tuto otázku v současné době odpoví „na spořicím účtu“. Právě ten je totiž aktuálně nejoblíbenějším typem spoření na trhu. Vyplývá to z Barometru obliby spoření, který připravuje Asociace českých stavebních spořitelen.

Stavební spoření - vyplatí se ještě v roce 2023

20.1.2023 Spoření

Stavební spoření v Česku dlouhodobě patří mezi oblíbené finanční produkty. Konec roku 2022 byl ve znamení růstu úrokových sazeb. Bez státního příspěvku by spoření přes stavebko v roce 2023 mohlo lehce ztratit význam. Podíváme se tedy na perspektivu stavebního spoření letos a dalších letech.

Jedničkou českého spořicího trhu je slovenská banka. Nabízí úrok 6,15 %

26.12.2022 Spoření

Úroky na spořicích účtech dál rostou. Nejlepší nabídku v současné době najdete u Všeobecné úverové banky. Tento slovenský poskytovatel začal od listopadu nabízet i v České republice spořicí účet pro fyzické osoby se sazbou 6,15 % ročně.

Úroky na spořicích účtech už překonávají i 6 %

31.10.2022 Spoření

Úrok 6,01 % ročně. A bez podmínek. Tak v současné době vypadá nejvyšší nabídka mezi spořicími účty. Přišla s ní Max banka, která 4. října vznikla přejmenováním původní Expobank CZ a přechodem pod nového majitele – pod Banku Creditas.

Zhodnocení u stavebka je už víc než 6 %. A vstupní poplatek definitivně končí

17.10.2022 Spoření

Ještě vyšší zhodnocení a o něco lepší podmínky. Stavební spořitelny využívají současnou situaci a pomocí nejrůznějších akcí bojují o klienty. Díky tomu můžete dosáhnout na 3% úrokovou sazbu a celkové zhodnocení přes 6 %.

REKLAMA
REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena