Banky.cz Články Komerční sdělení Založení firmy v době covidové: Jak na to?

Založení firmy v době covidové: Jak na to?

Přemýšlíte, že byste si založili firmu, ale nevíte, jak na to? Poradíme vám, kam zajít, co vyplnit a na jaké výdaje se připravit. Založte si firmu jednoduše a rychle, ať můžete svůj nápad začít zpeněžovat.

Mnoho lidí se rozhodlo založit si firmu a začít podnikat sami na sebe. Má to hned několik výhod:

  • jste sami sobě pány,
  • za své problémy nesete zodpovědnost vy sami,
  • vyděláváte si na sebe.

Ovšem i s podnikáním se pojí jisté výdaje, na které by se nemělo zapomínat, zejména pak tehdy, když podnikáte prostřednictvím obchodní společnosti, jako je například s. r. o. Proto si nejprve kromě obchodního jména promyslete i to, kde budete mít sídlo společnosti. Je totiž lepší mít ho jinde než na adrese svého trvalého bydliště. Navíc jistě uvítáte kancelář, protože tak získáte prostor, kde budete mít nejen klid na práci, ale kde můžete zároveň přijímat klienty či zákazníky. A také to působí reprezentativněji.

Kancelář si můžete zařídit podle sebe, ale rozhodně by vám neměl chybět kvalitní stůl a židle, pár křesel, případně konferenční stůl, hodit se bude i tiskárna s kopírkou a nějaká knihovna nebo skříň. Levné to pravděpodobně nebude, ale ani vás to nezruinuje. V případě potřeby můžete využít půjčku. Půjčka online vám zajistí prostředky ve výši již od několika tisíc až do pár desítek, některé banky přitom nabízejí úvěry s nulovým úrokem.

Jak založit firmu?

Jakmile si promyslíte jméno a sídlo společnosti, je čas na trochu papírování. Budete-li chtít založit s. r. o., musíte si nejdříve zřídit živnost, díky které získáte oprávnění k podnikání (živnostenský list nebo koncese). Pak teprve můžete přejít k samotnému založení s. r. o.

K založení s. r. o. si připravte:

  • zakladatelskou listinu (nebo společenskou smlouvu), která musí být notářsky ověřená,
  • výpis z trestního rejstříku,
  • potvrzení o složení vkladu (minimální výše základního kapitálu je stanovena na 1 Kč).

Nakonec už jen stačí zapsat firmu do obchodního rejstříku. Žádost o zapsání do rejstříku je nutné podat do 90 dnů od založení firmy. Zápis do rejstříku vás bude stát asi 6 000 Kč.

KOMENTÁŘE k článku Založení firmy v době covidové: Jak na to?

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Komarek System - nová platforma pro obchodování s aktivy

Komarek System je nová platforma pro obchodování s aktivy, která byla vytvořena s tím cílem, aby svým uživatelům maximálně usnadnila obchodování. Platforma za vás analyzuje tržní trendy a podle toho pak provádí transakce. Snadnější už to být nemůže.

Povinné zřizování datových schránek - koho se týká?

Od ledna příštího roku v České republice výrazně přibude počet datových schránek. Povinně ji budou mít nově všechny osoby samostatně výdělečně činné a také někteří nepodnikatelé. Co přesně datová schránka obnáší a jaké jsou její výhody?

Nejlepší Altcoiny, které nesmí chybět ve Vašem portfoliu.

Pokud se zajímáte o svět kryptoměn, tak jste již určitě všimli, že kromě Bitcoinu existuje celá řada dalších zajímavých projektů. Ať už se jedná o známé Ethereum či Dogecoin. Tento článek Vám přinese pohled na naše favority, kteří by rozhodně neměli chybět ve Vašem portfoliu. 

Jak se změnilo bankovnictví v posledních letech

Bankovnictví si v posledních letech prošlo poměrně dynamickým vývojem. Po mnoho desítek let poměrně stabilní obor zažil digitální transformaci. Banky se přizpůsobily moderním trendům, místo kamenných poboček se hlavní vstupní branou do bankovních služeb se stávají mobilní telefony.

Bojovník Jiří Procházka se stal novou tváří brokerské společnosti XTB

Jiří Procházka, jeden z nejlepších MMA zápasníků současnosti, se stal novým globálním ambasadorem společnosti XTB. Nová kampaň předního globálního brokera se zaměří na budování povědomí Čechů o investicích a podpoří růst klientské základny.

REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od