Banky.cz Banky.cz Články Komerční sdělení Založení firmy v době covidové: Jak na to?

Založení firmy v době covidové: Jak na to?

Založení firmy v době covidové: Jak na to?
31.5.2021, Komerční sdělení

Přemýšlíte, že byste si založili firmu, ale nevíte, jak na to? Poradíme vám, kam zajít, co vyplnit a na jaké výdaje se připravit. Založte si firmu jednoduše a rychle, ať můžete svůj nápad začít zpeněžovat.

Mnoho lidí se rozhodlo založit si firmu a začít podnikat sami na sebe. Má to hned několik výhod:

  • jste sami sobě pány,
  • za své problémy nesete zodpovědnost vy sami,
  • vyděláváte si na sebe.

Ovšem i s podnikáním se pojí jisté výdaje, na které by se nemělo zapomínat, zejména pak tehdy, když podnikáte prostřednictvím obchodní společnosti, jako je například s. r. o. Proto si nejprve kromě obchodního jména promyslete i to, kde budete mít sídlo společnosti. Je totiž lepší mít ho jinde než na adrese svého trvalého bydliště. Navíc jistě uvítáte kancelář, protože tak získáte prostor, kde budete mít nejen klid na práci, ale kde můžete zároveň přijímat klienty či zákazníky. A také to působí reprezentativněji.

Kancelář si můžete zařídit podle sebe, ale rozhodně by vám neměl chybět kvalitní stůl a židle, pár křesel, případně konferenční stůl, hodit se bude i tiskárna s kopírkou a nějaká knihovna nebo skříň. Levné to pravděpodobně nebude, ale ani vás to nezruinuje. V případě potřeby můžete využít půjčku. Půjčka online vám zajistí prostředky ve výši již od několika tisíc až do pár desítek, některé banky přitom nabízejí úvěry s nulovým úrokem.

Jak založit firmu?

Jakmile si promyslíte jméno a sídlo společnosti, je čas na trochu papírování. Budete-li chtít založit s. r. o., musíte si nejdříve zřídit živnost, díky které získáte oprávnění k podnikání (živnostenský list nebo koncese). Pak teprve můžete přejít k samotnému založení s. r. o.

K založení s. r. o. si připravte:

  • zakladatelskou listinu (nebo společenskou smlouvu), která musí být notářsky ověřená,
  • výpis z trestního rejstříku,
  • potvrzení o složení vkladu (minimální výše základního kapitálu je stanovena na 1 Kč).

Nakonec už jen stačí zapsat firmu do obchodního rejstříku. Žádost o zapsání do rejstříku je nutné podat do 90 dnů od založení firmy. Zápis do rejstříku vás bude stát asi 6 000 Kč.

KOMENTÁŘE k článku Založení firmy v době covidové: Jak na to?

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

5 tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

5 tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

7.7.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Autonehoda může potkat i toho nejlepšího řidiče. Proto je vhodné si kromě povinného ručení sjednat také havarijní pojištění. Pokryje vám škody, které si sami způsobíte na vlastním autě. Jde však o výdaj navíc, kterému se většina motoristů stále snaží vyhnout. Poradíme vám, jak na havarijním pojištění ušetřit. 

Filatelie jako příležitost pro začínající i zkušené investory

Filatelie jako příležitost pro začínající i zkušené investory

7.7.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Poštovní známky si dlouhodobě udržují svou hodnotu, a představují tak nejen klasické hobby, ale i zajímavou investici. Nejčastěji se filatelii věnují senioři, ale také mládež a hlavně generace středního věku – ta právě z investičních důvodů.

Představujeme Microsoft 365

Představujeme Microsoft 365

25.6.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Vše, co milujete, a ještě něco navíc. Tak by se dal popsat balíček Microsoft 365, který jste dosud znali pod názvem Office 365. Jaké jsou jeho výhody, co všechno umí a jaké služby nabídne? Na dalších řádcích se mu mrkneme na zoubek.

Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

22.6.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Stejně jako rostou počty nových hypoték, objevují se rekordní čísla v počtu nárůstu financování rekonstrukcí. Za tímto trendem financování renovací stojí dva hlavní důvody. Prvním z nich je, že lidé zůstávají doma. Pracují z domova, pečují o děti nebo o své blízké, a v době pandemie nemohli navštěvovat sportovní, kulturní ani společenské akce. Druhým důvodem je bezpochyby zpomalení výstavby nových bytů a domů. Na vině je odliv stavebních dělníků z východních zemí v souvislosti s pandemickou situací ve světě. Lidé se proto soustředí na koupi starší nemovitosti a následně se pouští do rekonstrukce sami. Pokud však špatně zvolí financování celé rekonstrukce, může se stát sen o nové kuchyni či koupelně opravdovou noční můrou.

Prémiové jízdní vlastnosti, paket, i skutečná hodnota

Prémiové jízdní vlastnosti, paket, i skutečná hodnota

21.6.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Nová generace Subaru Outback je příkladnou ukázkou evoluce. Zachovává si vlastnosti, které z něj udělaly ikonu kategorie crossover, a současně přidává všechny nové technologie, jež na moderních autech tak milujeme. Banky v ČR