Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Investiční hypotéka

Investiční hypotéka

Definice Investiční hypotéka

je typ hypotečního úvěru, jehož účelem je financování nemovitostí, které nejsou plně určeny k bydlení, nebo jsou určeny k podnikání a pronájmu. Na investiční hypotéku si tedy může např. pořídit byt nebo bytový dům s účelem pronájmu, koupi penzionu nebo restaurace s účelem podnikání apod. Kromě aktuálních doložitelných příjmů Vám mohou posloužit i příjmy z budoucího pronájmu, které musíte bance prokázat uzavřenou smlouvou, nebo smlouvou o smlouvě budoucí.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.48 %

Dotazy v poradně k Investiční hypotéka

D

#10423, Investiční hypotéka a příjem ze zahraničí, Hypoteční poradna, 13.6.2020

Dobrý den, uvažuji o koupi bytu na hypotéku pro investiční účely. Vzhledem k tomu, že žiji i pracuji v zahraničí (UK), zajímalo by mě, jaký to má případný vliv na zisk hypotéky. Jedná se o byt na území ČR.

Dobrý den,

máte-li příjem v jiné měně než úvěr, jedná se o tzv. cizoměnovou hypotéku, která je vždy posuzována individuálně (na žadatele o úvěr jsou kladeny vyšší nároky). Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejvhodnější banku.

Články o Investiční hypotéka

Do jakých nemovitostí investovat? Podívejte se, jaké 3 varianty vás nikdy nezklamou

Do jakých nemovitostí investovat? Podívejte se, jaké 3 varianty vás nikdy nezklamou

2.7.2020, Reality

…ětšina lidí proto spoléhá na hypoteční úvěr a bankydokonce nabízejí speciální hypotéky na pronájem. Podle pokynů České národníbanky však smí investiční hypotéka pokrýt maximálně 60 % z ceny nemovitosti,kterou ručíte. Oficiálně o takovou hypotéku žádá pouze asi 5% klientů. Podle Če…Banky v ČR