Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1226, Dotaz v bankovní poradně

Jak směnit drobné mince v eurech na koruny? Poplatky a možnosti v českých bankách

Dobrý den, naše společnost poskytuje služby v cestovním ruchu a začína příjmat platby v eurech (jedná se o hodnoty 10, 20, 50 centů, 1 či 2 euro). Kromě toho, že budeme vést tržby v Eurové pokladní knize, musíme realizovat směnu na Kč.Prosím o radu zda všechny banky sjou povinny příjímat ke směně drobné, event. jaké jsou poplatky atd. děkuji za odpověď.

Dobrý den,

neexistuje nic jako povinnost přijímat drobné či vůbec pracovat s hotovostí. Některé banky mají dnes pobočky i zcela bezhotovostní.

Většina banka má výměnu mincí do určitého množství denně zdarma (obvykle do 100 ks). Vyplatí se tedy pokud možno výměnu rozdělit do více dní, neboť poplatek za překročení denního limitu bývá nemalý (cca 2% z  hodnoty vyměněných mincí).

Petr JermářBanky.cz