Jaký je poplatek za bankovní úschovu při proplácení kupní ceny nemovitosti?

Sjednejte si hypotéku online
18.11.2014 Reality

Prodávám nemevitost Vašemu klientovi, který si od Vás bere hypotéku. Zvažujeme, jakým způsobem proplácet jednotlivé částky kupní ceny. Přímo z hyptéčního úvěru nebo peníze proplécet z bankovní úschovy - jaký je poplatek za bankovní úschovu. Děkuji Václav Kuneš K. Vary

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál, tedy od nás si hypotéku nikdo nebere.

Pro vypořádání prodeje nemovitosti se používá buď notářská úschova nebo jistotní účet (bankovní úschova). Osobně doporučuji jistotní účet, neboť riziko pochybení notáře coby jednotlivce je objektivně vyšší.

Přehled všech jistotních účtů, které nabízejí banky v ČR je zde. Poplatek je obvykle 0,2% z kupní ceny, což činí např. u 3 mil. Kč pouze 6 000 Kč - je velmi příznivá cena. Je nutné pečlivě dohodnout podmínky, za kterých banka pošle peníze prodávajícímu a kdy je případně vrátí kupujícímu. Banka následně bude konat (pošle peníze) na základě ověřeného potvrzení o splněné podmínce (např. potvrzení z katastru o dokončeném převodu).